اپل

ال جی و اپل احتمالاً توافق‌نامه‌ای بلندمدت با محوریت پتنت امضا کرده‌اند

ال جی و اپل احتمالاً توافق‌نامه‌ای بلندمدت با محوریت پتنت امضا کرده‌اند

منابعی ناشناس می‌گویند اپل و ال جی توافق‌نامه‌‌ای بلندمدت بر سر استفاده از پتنت امضا کرده‌اند. در قالب بخشی از این قرارداد، اپل ۵۹۵ میلیون دلار به ال جی پرداخت کرده است.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|ال جی الکترونیکس در ماه آوریل ۲۰۲۲ (فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۱) گفت که حدوداً ۶۰۰ میلیون دلار بابت صدور مجوز استفاده از پتنت‌هایش دریافت کرده، اما در آن زمان نام مشتریان شرکت اعلام نشد. رسانه‌ی کره‌ای The Elec ازطریق منابعی آگاه متوجه شده که درآمد ۶۰۰ میلیون دلاری ال جی ازطریق دو شرکت به دست آمده که یکی از آن‌ها اپل بوده است. به‌طور مشخص‌تر گفته می‌شود نزدیک‌ به ۵۹۵ میلیون دلار از مبلغ اعلام‌شده را اپل پرداخت کرده و هویت شرکت دیگر فعلاً نامشخص است.
براساس ادعای افرادی که نخواسته‌اند نامشان فاش شود، ال جی الکترونیکس و اپل احتمالاً قراردادی بلندمدت تا حداکثر ۱۰ سال با محوریت پتنت امضا کرده‌اند، اتفاقی که برای شرکت‌های بزرگی در ابعاد ال جی و اپل تعجب‌برانگیز نیست.
هنوز مشخص نشده که اپل مجوز کدام پتنت‌های ال جی را دریافت کرده است. The Elec می‌گوید قرارداد بین ال جی و سامسونگ شامل «بسیاری از پتنت‌های استاندارد اساسی» می‌شود. ال جی تعداد زیادی پتنت مربوط به استانداردهای اساسی دارد و احتمالاً به‌زودی توافق‌نامه‌ای با سامسونگ نیز امضا می‌کند.
ال جی و اپل پیش‌تر توافق‌نامه‌ای دو جانبه بر سر پتنت‌ها امضا کرده بودند، اما با خروج رسمی ال جی از بازار موبایل، آن قرارداد دیگر اجرایی نیست. یکی از عواملی که به سود قابل توجه ال جی منتهی شده این است که به دلیل عدم تولید گوشی، این شرکت موظف به پرداخت پول به اپل نیست. 9to5Mac می‌گوید نوکیا نیز از زمان خروج از بازار موبایل توافق‌نامه‌هایی این‌چنینی امضا کرده است.
ال جی الکترونیکس به دلیل عمکلرد ضعیف در بازار موبایل تصمیم گرفت تولید گوشی را متوقف کند. با وجود توقف تولید گوشی توسط ال جی، این شرکت همچنان در اکوسیستم اپل نقش مهمی دارد. شرکت‌های LG Innotek و LG Display (که زیرمجموعه‌ی شرکت مادر هستند) ماژول دوربین و صفحه‌نمایش برای اپل تأمین می‌کنند. شایعه‌ها می‌گویند LG Display یکی از تأمین‌کنندگان پنل OLED برای گوشی‌های سری آیفون 14 است.

World of Words

منبع:thelec

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *