برند لنوو اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (2)

درآمد سالانه برند لنوو برای اولین بار از مرز ۶۰ میلیارد دلار گذشت

گزارش مالی برند لنوو از درآمد سالیانه چشمگیر ۶۰ میلیارد دلاری شرکت و رشد ۲۰ درصدی درآمد نسبت به سال گذشته خبر می‌دهد. سال گذشته درآمد این شرکت چینی رقمی در حدود ۵۰.۷ میلیارد دلار گزارش شده بود.

اقینوس آبی خبر – اخبار برندها | برند لنوو شرکت رایانه‌ای چینی و چندملیتی است، که از بزرگترین شرکت‌های تولید و توزیع‌کننده لپ‌تاپ، رایانه شخصی، تجهیزات جانبی و دیجیتالی در دنیاست.

در آغاز

دفاتر مرکزی این برند در شهرهای پکن و موریزویلِ کارولینای شمالی قرار دارند. این شرکت با نام اصلی «لِجند» (Legend) در سال ۱۹۸۴ توسط لیو شوانژی در شهر پکن تأسیس شد و در سال ۱۹۹۳ با پیشی گرفتن از دو شرکت اِی‌اِس‌تی و کامپک به بزرگترین تولیدکننده داخلی رایانه در چین تبدیل گشت. شرکت لجند به سال ۱۹۹۹ به مقام بزرگترین فروشنده رایانه شخصی در منطقه آسیا-اقیانوسیه (به غیر از کشور ژاپن) دست یافت و به منظور نوآوری در تولید رایانه و تأمین نیازهای مشتریان خود، اقدام به ایجاد چند مرکز تحقیق و توسعه نمود.

برند لنوو اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (6)

برند لنوو اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (6)

ادغام دو شرکت

این شرکت برندی با نام «لنوو» را در سال ۲۰۰۳ برای خود برگزید که برگرفته از «Le» ابتدای «Legend» و «novo» به معنای «نُوین» در زبان لاتین می‌باشد. لنوو دو سال بعد از این تاریخ با واحد مربوط به تولید رایانه شخصی شرکت آی‌بی‌ام ادغام شد و و این واحد را که پیشتر زیان‌ده بود به سوددهی رساند و میزان فروش آن در سطح جهان افزایش یافت. طبق برآوردهای دو شرکت تحقیقاتی و مشاوره‌ای فناوری اطلاعات گارتنر و آی‌دی‌سی در ماه اکتبر سال ۲۰۱۰، شرکت لنُووُ چهارمین شرکت بزرگ فروش رایانه شخصی در دنیا اعلام شد.

برند لنوو اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (4)

برند لنوو اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (4)

در گزارش مالی برند لنوو به چه نکاتی اشاره شده است؟

در گزارش مالی همچنین به این موضوع اشاره شده است که سود خالص شرکت نیز از ۶۶۵ میلیون دلار در سال گذشته به ۱.۱۸ میلیارد دلار در سال مالی جاری افزایش یافته است که حکایت از رشد ۷۷ درصدی دارد.

لنوو در گزارش مالی خود ادعا دارد که رشد درآمدش به دلیل شروع بهره‌گیری از استراتژی مدیریتی ۳S بوده است. طبق چنین طرحی، لنوو روی عرضه‌ محصولات متنوع مبتنی بر اینترنت اشیا و زیرساخت‌های هوشمند تمرکز کرده است. باید اشاره کرد که برای اولین بار است که لنوو شاهد رشد چشمگیر درآمدی با شیب بسیار زیاد در سال‌های اخیر بوده است. لنوو در فصل مالی چهارم سال ۲۰۲۰ نیز موفق شده بود ۱۲.۴ میلیارد دلار کسب درآمد کند که رشد ۴۶ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۹ را نشان می‌دهد. بخش موبایل شرکت نیز توانسته بود با افزایش ۸۶ درصدی درآمد به رقم ۱.۵۴ میلیارد دلار برسد.

برند لنوو اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (1)

برند لنوو اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (1)

با شروع همه‌گیری کووید ۱۹ در ابتدای سال گذشته‌ی میلادی، تقاضا برای رایانه‌های شخصی به شدت افزایش پیدا کرد. تغییر سبک زندگی موجب شده است تا استفاده از کامپیوترهای اشتراکی به کمترین میزان خود در طی سال‌های اخیر برسد و هر کاربر حداقل به یک رایانه‌ی شخصی نیاز پیدا کند. همچنین اموری مانند دورکاری، تدریس آنلاین و کسب و کارهای مجازی موجب شده است تا تقاضا برای لوازم جانبی رایانه‌های شخصی نیز جهش شدیدی داشته باشد.

چالش‌ها

طبق گزارش مالی منتشر شده، گروه دیتاسنترهای برند لنوو نیز پس از گذر از چالش‌های مرتبط با کرونا، توانسته است به روال خود بازگردد و با رشد ۵.۷ درصدی بتواند درآمد ۵.۷ میلیارد دلار را کسب کند. بخش سرویس‌ها و نرم‌افزارها هم تقریبا ۴۰ درصد رشد داشته است و اکنون حدود ۸ درصد از کل درآمد لنوو را تشکیل می‌دهد.

World of Words

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *