آدیداس-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر

برند آدیداس با فروش NFT به درآمد ۲۲ میلیون دلاری دست پیدا کرد

برند آدیداس با فروش NFT به درآمد ۲۲ میلیون دلاری دست پیدا کرد

آدیداس ظرف مدت چند ساعت ۲۹, ۶۲۰ توکن غیرقابل معاوضه (NFT) را به فروش رساند. قیمت هر توکن ۰.۲ اتریوم بود که با ارزش تقریبی ۷۶۵ دلار به ازای هر اتریوم، رقم درآمد این شرکت به حدود ۲۲ میلیون دلار می‌رسد.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|آدیداس این توکن‌های غیرقابل معاوضه را با همکاری Bored Ape Yacht Club،Punks Comics و GMoney ساخته بود و در واقع با کمک آن امکان پیش‌خرید بعضی لباس‌های فیزیکی ویژه این شرکت را برای کاربران فراهم می‌کرد. به‌علاوه، خریداران می‌توانند در شکل دادن آینده محصولات و تجربه‌های این شرکت ایفای نقش داشته باشند.
آدیداس ۲۰ هزار NFT را به‌صورت دسترسی اولیه در اختیار کاربرانی قرار داد که مالک توکن‌های Adidas Originals، توکن‌های GMoney، توکن‌های غیرقابل معاوضه Bored Ape Yacht Club، توکن‌های غیرقابل معاوضه Mutant Ape Yacht Club و توکن‌های غیرقابل معاوضه Pixel Vault بودند.

آدیداس در فروش NFT دچار مشکل شد

دسترسی اولیه به ضرب توکن‌ها دقایقی قبل از ساعت ۲۲ جمعه شب آغاز شد، اما خیلی زود معلوم شد که کاربران Mutant Ape Yacht Club نمی‌توانند NFT های خود را ضرب کنند. از این رو، فرآیند دسترسی اولیه متوقف و قرار شد هزینه از دست رفته برای ضرب توکن‌ها به کاربران برگردانده شود. آدیداس از ساعت ۰۱: ۳۰ بامداد دوباره دسترسی اولیه را باز و بعد در ساعت ۰۲: ۳۰ اجازه ضرب عمومی را صادر کرد.
بر اساس اطلاعات وب‌سایت این شرکت، همه توکن‌های غیرقابل معاوضه‌ای که به فروش رسیدند، چند دقیقه بعد از عرضه عمومی ضرب شده بودند؛ اما یک نفر در توییتر مدعی شد که در ادامه توانسته تعداد زیادی NFT ضرب کند.
در حال حاضر مشخص نیست که آدیداس در آینده دوباره به عرضه توکن‌های غیرقابل معاوضه خواهد پرداخت یا نه، اما در وب‌سایت این شرکت گفته شده که این رویداد فقط آغاز راه بوده است. با توجه به درآمد قابل توجهی که از فروش NFT به دست آمده، بعید است که این کمپانی در آینده رویداد مشابهی برگزار نکند.

آدیداس و nft-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر

پلی استر بازیافتی

همچنین آدیداس وعده داده که تا سال ۲۰۲۴ فقط از پلی استر بازیافتی در کفش‌ها و لباس‌هایش استفاده کند. این شرکت در همین راستا از دو پارچه جدید به نام های Primeblue و Primegreen رونمایی می‌کند که تماماً از پلی استر بازیافتی ساخته شده‌اند.
پارچه Primeblue از زباله‌های بازیافتی اقیانوس‌ها تشکیل شده و در برخی محصولات آدیداس از جمله کفش‌های Ultraboost به کار خواهد رفت. پارچه Primegreen نیز از دیگر زباله‌های بازیافتی تشکیل شده و حاوی هیچ گونه پلاستیک جدیدی نیست. محصولاتی که این پارچه در آن‌ها به کار رفته اواخر سال جاری میلادی به بازار عرضه می‌شوند.
به گفته آدیداس پارچه‌های Primeblue و Primegreen به این شرکت کمک می‌کنند تا استفاده از پلاستیک‌های غیر بازیافتی را به طور کامل کنار بگذارد.
آدیداس قصد دارد در سال جاری میلادی ۵۰ درصد از پلی استر مورد نیاز محصولاتش را از مواد بازیافتی تهیه کند و سال آینده نیز در همکاری با شرکای ورزشی خود در ایالات‌متحده، تولید لباس‌های ورزشی سازگار با محیط زیست را افزایش دهد؛ بنابراین انتظار می‌رود تعداد بیشتری از تیم‌های هاکی و فوتبال ایالات‌متحده در سال آینده میلادی با لباس‌های بازیافتی در میادین حاضر شوند.

World of Words

منبع: theverge


دیدگاه ها بسته شده اند.