wuling-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر

خودروی برقی شهری 150 میلیون تومانی؛ دانگ فنگ فنگ‌گوانگ با شانس حضور در بازار ایران معرفی شد

خودروی برقی شهری 150 میلیون تومانی؛ دانگ فنگ فنگ‌گوانگ با شانس حضور در بازار ایران معرفی شد

دانگ فنگ از یک خودروی برقی جدید رونمایی کرد. این خودرو فنگ‌گوانگ مینی EV نام دارد و در کلاس هاچبک‌های کوچک شهری قرار می‌گیرد. نکته جالب اینکه این خودرو با قیمتی در حدود 5 هزار دلار یا 150 میلیون تومان، حداقل بر روی کاغذ از شانس عرضه در ایران نیز برخوردار است، چرا که دانگ فنگ این روزها یکی از فعال‌ترین خودروسازان چینی در بازار ایران محسوب می‌شود و علاوه بر ایران خودرو با خودروسازان خصوصی بسیاری نیز همکاری دارد که می‌توانند این محصول را روانه بازار نمایند.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها

ابر شرکت دانگ‌فِنگ موتور یک برند خودروسازی چینی است که به عنوان بزرگ‌ترین خودروساز در چین شناخته می‌شود.
ابر شرکت دانگ‌فنگ موتور در سال ۱۹۶۸ میلادی در استان هوبِی تأسیس شد و اکنون در زمینه تولید و مونتاژ انواع خودرو، اتوبوس، کامیون و دیگر وسایل نقلیه تجاری، همچنین تولید قطعات خودرو فعالیت می‌کند.
دانگ‌فنگ موتور که در سال ۲۰۱۲ بیش از ۲٫۷۶ میلیون دستگاه خودرو تولید کرده است، هم‌اکنون به‌همراه شرکت‌های چانگان موتورز، گروه فاو و سایک موتور، به‌عنوان ۴ خودروساز بزرگ چین شناخته می‌شوند.
دولت چین کماکان ۱۰۰ درصد از سهام دانگ‌فنگ را در اختیار دارد. واژه دانگ‌فنگ به معنای باد شرقی است.
بخش کامیون‌سازی دانگ‌فنگ DFCV نام دارد که ۴۵٪ سهام آن در اختیار شرکت ولوو تراکس می‌باشد.
دانگ‌فنگ به کمک ولوو تراکس و رنو تراکس (یکی از زیرمجموعه‌های بزرگ گروه ولوو) توانسته به‌عنوان نخستین شرکت چینی، پررنگ به بازارهای اروپایی گام بگذارد.

وولینگ هونگ‌گوانگ مینی EV

در طراحی و ساخت این خودرو از فرمولی مشابه با فرمول پرفروش‌ترین مدل برقی بازار چین، یعنی وولینگ هونگ‌گوانگ مینی EV رونویسی شده و حتی نامش نیز مشابه آن است!
اولین چیزی که در برخورد با دانگ فنگ فنگ‌گوانگ جلب توجه می‌کند، ابعاد کوچک و فرم جعبه‌ای شکل اتاق است. این هاچبک ریزجثه تنها ۲۹۹۵ میلی‌متر طول دارد.

mini EV 2-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر
عرض، ارتفاع و فاصله محوری آن نیز به ترتیب ۱۴۹۵، ۱۶۴۰ و ۱۹۶۰ میلی‌متر اعلام شده، با این حساب باید گفت ارتفاع فنگ‌گوانگ از عرض آن بیشتر بوده و در مقایسه با رقیب مستقیم خود کمی بزرگ‌تر است.

دانگ فنگ برقی

میزان شباهت دانگ فنگ فنگ‌گوانگ و وولینگ هونگ‌گوانگ در برخی نماها به حدی است که گویی از یک کاغذ کاربنی در فرآیندهای طراحی استفاده شده است!
از جمله این شباهت‌ها باید به نسبت‌های یکسان، چرخ‌های بسیار کوچک و خطوط موجود روی گلگیرها اشاره کنیم. البته در این بین تفاوت‌هایی نیز وجود دارند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به شکل متفاوت سپر و چراغ‌های اصلی، جلوپنجره، خطوط موجود روی درها و چراغ‌های عقب اشاره نمود.
نیروبخش جدیدترین محصول دانگ فنگ یک موتور الکتریکی با توانایی تولید ۳۴ اسب بخار قدرت است. هر چند این میزان خروجی ضعیف به نظر می‌رسد، اما با توجه به کاربردهای تعریف شده در محیط‌های شهری به احتمال زیاد کافی خواهد بود.
ضمن اینکه رقیب مستقیم آن موتوری با ۲۷ اسب بخار قدرت دارد. در رابطه با مشخصات باتری اطلاعاتی منتشر نشده، اما مسلماً از یک پک خیلی کم حجم در این خودرو استفاده شده است.
به گفته کمپانی دانگ فنگ، فنگ‌گوانگ در فصل اول سال آینده وارد بازار خواهد شد. انتظار می‌رود مثل وولینگ هونگ‌گوانگ، این خودرو نیز قیمتی در حدود ۵ هزار دلار داشته باشد.

World of Words

منبع: carscoops


دیدگاه ها بسته شده اند.