برند سیگار مارلبرو - اخبار برندها - اقیانوس آبی خبر

خداحافظی سیگار برند مارلبرو از بازار بریتانیا

شرکت دخانیات فیلیپ موریس اینترنشنال می‌گوید فروش سیگار برند مارلبرو تا ۱۰ سال دیگر در بازارهای بریتانیا متوقف می‌شود.این خبر از سوی جاسک اولچاک، مدیر عامل این شرکت در جریان گفتگو با روزنامه انگلیسی (Mail on Sunday) اعلام شد.

اقیانوس آبی خبر  اخبار برندها | جکت اولتسزاک، مدیرعامل فیلیپ موریس گفته که این بخشی از سیاست فیلیپ موریس در راستای کنار گذاشتن تولید سیگارهای متعارف  برند مارلبرو در بریتانیا بوده است.

وی در مصاحبه با روزنامه دیلی میل انگلیس تاکید کرده من می‌خواهم به این شرکت اجازه دهم تا از تولید سیگار عبور کند. من فکر می‌کنم در بریتانیا حداکثر تا 10 سال دیگر می‌توان مشکل عرضه سیگار را حل کرد و به خصوص برند مارلبرو از فروشگاه­های بریتانیا محو خواهد شد.

برند سیگار مارلبرو - 2- اخبار برندها - اقیانوس آبی خبر

 دور شدن از توتون سنتی

فیلیپ موریس اینترنشنال همچنین اعلام کرده است که قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ میلادی تولید سیگارهای مبتنی بر توتون سنتی را بطور قابل توجهی کاهش داده و به سمت سرمایه گذاری در صنایع جایگزین همچون سیگارهای الکترونیکی برود.

 

بریتانیا بطور جدی در تلاش است تا عادت سیگار کشیدن را در میان مردم این کشور از بین ببرد. بریتانیا یکی از اولین کشورهایی بود که در سال ۲۰۰۷ میلادی استعمال دخانیات را در مکان‌های عمومی ممنوع کرد.

لندن می‌گوید با این تلاش‌ها توانسته است شمار سیگاری‌ها را در این کشور در ۳۵ سال اخیر به نصف کاهش دهد. آمار نیز حاکی از آن است که بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۸ میلادی تعداد بزرگسالان سیگاری در این کشور از تقریبا ۲۰ درصد به حدود ۱۴ درصد کاهش یافته است. و در همین راستا سیگار برند مارلبرو تصمیم بر این کاهش تولید خود گرفت.

یک کشور «بدون دود»

وزارت بهداشت بریتانیا با انتشار بیانیه‌ای از برنامه‌اش برای ایجاد یک کشور «بدون دود» تا سال ۲۰۳۰ میلادی خبر داده است. این برنامه شامل اولتیماتومی برای صنایع استعمال دخانیت نیز است تا بر اساس آن، سیگاری‌ها یا سیگار را ترک کنند یا به محصولاتی کم‌خطر مانند سیگارهای الکترونیکی روی بیاورند. برند مارلبرو نیز از این قوانین تبعیت کرده و در حال جایگزینی است.

موضع اتحادیه اروپا در موضوع مصرف سیگار

اتحادیه اروپا نیز اقدام برای کاهش مصرف سیگار را آغاز کرده است. به گفته مقامات بهداشت این اتحادیه، ۲۷ درصد از موارد ابتلا به سرطان در این اتحادیه با مصرف سیگار ارتباط دارد.

برند سیگار مارلبرو - اخبار برندها - اقیانوس آبی خبر-3

کمیسیون اروپا در ماه فوریه از برنامه‌ای با عنوان «طرح مبارزه با سرطان» رونمایی کرد که در چهارچوب آن بودجه‌ای ۴ میلیارد یورویی برای کاهش شمار سیگاری‌های اروپا از ۲۶ درصد کنونی به پنج درصد تا سال ۲۰۴۰ میلادی اختصاص یافته است.

World of Words

دیدگاه ها بسته شده اند.