اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر- برند جمرال موتورز

تعطیلی موقت چند کارخانه برند جنرال موتورز

کمبود جهانی تراشه باعث شد تا برند جنرال موتورز، ۸ کارخانه خود در آمریکای شمالی و مکزیک را به صورت موقت تعطیل کند.

اقیانوس آبی خبر اخبار برندها|به نقل از شبکه خبری سی‌ان‌بی‌سی، برند جنرال موتورز اعلام کرده است که ۴ کارخانه در خود ایالات‌متحده و ۴ کارخانه در کانادا و مکزیک مجبور شده‌اند فعلا خطوط تولید خود را تعطیل کنند، چراکه طبق گزارش‌ها بحران نیمه‌هادی‌ها و متعاقب آن کمبود تراشه در سطح جهان باعث شده تا این کارخانه نتواند قطعات مورد نیاز خودروهای خود را تأمین کند. در این میان سخنگوی این شرکت می‌گوید: «در طول زمان تعطیلی، خودروهای نیمه‌تمام را به نمایندگی‌های تعمیر ارسال می‌کنیم تا کمبود قطعه یدک در بازار وجود نداشته باشد. ما در حال تجربه شرایط پیچیده‌ای هستیم، ولی از توانایی تیم اجرایی خود برای یافتن راه‌حل‌های خلاق برای کاهش تأثیر کمبود جهانی تراشه مطمئن هستیم.»

اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر-برند جنرال موتورز

این دومین مرتبه‌ای است که برند جنرال موتورز به دلیل کمبود تراشه مجبور به تعطیلی موقت کارخانه‌های خود می‌شود.

برند جنرال موتورز تنها شرکت خودروسازی در جهان نیست که تحت تأثیر کمبود جهانی نیمه‌هادی‌ها قرار گرفته است. بسیاری از خودروسازان مانند فولکس‌واگن، فورد و تویوتا هم مجبور به کاهش تولید و تعطیلی موقت کارخانه‌های خود شده‌اند.

حتی برند تسلا هم که تولیدات چندانی ندارد اعلام کرده است که باید نرم‌افزار خودروهای خود را برای پشتیبانی از تراشه‌های جایگزین بازنویسی کند. ایلان ماسک، مدیرعامل این شرکت در این باره گفته است: «بحران کمبود تراشه در جهان همچنان جدی است.»

World of Words

منبع: همشهری


 

دیدگاه ها بسته شده اند.