برند استلانتیس اقیانوس آبی خبر اخبار برندها برند تسلا

برند استلانتیس خارج شد، برند تسلا متضرر شد!

در پی اعلام گروه خودروسازی برند استلانتیس مبنی بر خروج از توافق‌‌نامه اعتبار انتشار گازهای گلخانه‌ای اروپا با برند تسلا، خودروساز برقی آمریکایی یکی از مهم‌ترین منابع درآمد خود را از دست می‌دهد.

اقیانوس آبی خبر اخبار برندها | برند تسلا در شرف از دست دادن یکی از منابع درآمد اعتبار نظارتی خود است که تقریباً طی دو سال متوالی، باعث سودآوری این شرکت شد. به گزارش اتونیوز اروپا، این موضوع می‌تواند در آینده نزدیک به درآمدهای تسلا ضربه سنگینی وارد کند.

رهبر تسلا

ایلان ماسک، مدیرعامل برند تسلا می‌گوید پول‌سازی از فروش خودرو الکتریکی کاری دشوار است. بااین‌حال طی چند سال گذشته، تسلا میلیون‌ها دلاری از شرکت‌های خودروسازی رقیب دریافت کرد؛ بدون اینکه واقعا وسیله یا خودرویی دراختیار آن‌ها قرار دهد.

"<yoastmark

سودی که از کف تسلا رفت

در ایالات متحده‌ی آمریکا، چند ایالت شرکت‌های خودروسازی را به تولید تعداد مشخصی خودرو با انتشار آلایندگی صفر ملزم کرده‌اند و در‌صورتی‌که شرکتی نتواند چنین کاری انجام دهد، باید جریمه پرداخت کند. البته، شرکت‌ها می‌توانند اعتبارات ساخت خودرو الکتریکی را از سایر خودروسازان بخرند و چون تسلا فقط خودروهای الکتریکی تولید می‌کند، اعتبارات زیادی در‌این‌زمینه دراختیار دارد. برند تسلا طی یک سال گذشته، بیش از ۱۹۰ میلیون دلار، یعنی تقریبا بیش از دوسوم سود فصلی خود، از این اعتبارات را به رقبایش اختصاص داد.

برند استلانتیس، خودروساز ایجادشده از طریق ادغام گروه پژو سیتروئن (PSA) و فیات کرایسلر، روز چهارشنبه اعلام کرد که در حال خروج از توافق‌‌نامه اعتبار انتشار گازهای گلخانه‌ای اروپا با تسلا است . ریچارد پالمر، مدیر ارشد مالی استلانتیس در این زمینه گفت: «رعایت استانداردها خودبه‌خود باعث صرفه‌جویی حدود ۳۰۰ میلیون یورویی (۳۶۰ میلیون دلاری) در این شرکت می‌شود که تقریباً دو سوم آن به تسلا می‌رسید».

بیانیه سخنگوی برند استلانتیس:

استلانتیس در موقعیتی خواهد بود که می‌تواند طی سال ۲۰۲۱ اهداف کاهش دی‌اکسید کربن را در اروپا بدون هماهنگی با سایر خودروسازان برای خرید اعتبار ساخت خودروی بدون آلایندگی به دست آورد.

نماینده برند تسلا بلافاصله در این زمینه اظهارنظر نکرد. تسلا به‌طور پیوسته فروش اعتبارات نظارتی را به خودروسازانی که نیاز به کمک دارند، مطابق با استانداردهای آلایندگی که در اروپا، چین و ایالات متحده سخت‌تر می‌شوند، افزایش داده است. این درآمد مستقیماً به جیب سازندگان خودروهای الکتریکی می‌رود و معمولاً از درآمد خالص طبق اصول حسابداری پذیرفته‌شده عمومی یا GAAP فراتر می‌رود. بدون فروش اعتبار در سه‌ماهه اخیر، تسلا ضررهایی را ثبت کرد و احتمالا این موضوع در آینده نیز تداوم داشته باشد.

کارلوس تاوارس برند استیلانتیس اقیانوس آبی خبر اخبار برندها

کارلوس تاوارس برند استیلانتیس اقیانوس آبی خبر اخبار برندها

پایان یک توافق

کارلوس تاوارس، مدیرعامل برند استلانتیس ابتدا در مصاحبه با هفته‌نامه فرانسوی Le Point از طرح پایان توافق خود با برند تسلا خبر داد. این شرکت در صورت لزوم در سایر مناطق به منظور دستیابی به کمترین هزینه انطباق با قوانین آلایندگی اروپا، در آینده همکاری با تسلا را در نظر خواهد گرفت. فیات کرایسلر ابتدا توافق‌نامه خرید اعتبار با تسلا را در ماه مه سال ۲۰۱۹ اعلام کرد و سپس گفت که هزینه این شرکت طی سه سال حدود ۱/۸ میلیارد یورو خواهد بود.

هم‌اکنون فیات کرایسلر با مجموعه‌ای از مدل‌های پلاگین هیبریدی و کاملاً برقی پژو سیتروئن جفت شده است که امسال نیز به گسترش خود ادامه می‌دهد. این شرکت قصد دارد روز ۸ جولای جلسه‌ای را با حضور سرمایه‌گذاران با موضوع خودروی الکتریکی برگزار کند.

World of Words

دیدگاه ها بسته شده اند.