اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر-برند اپیک-استیم

اپیک گیمز در رقابت با استیم، از بازی‌های مبتنی بر بلاک چین پشتیبانی می‌کند

بعد از اینکه استیم از عدم پذیرش بازی‌هایی با فناوری بلاک چین در پلتفرم خود خبر داد، اپیک گیمز رسما مجموعه قوانین کلی خود را برای پشتیبانی از این بازی‌ها منتشر کرد.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|اپیک گیمز یک توسعه دهنده و ناشر بازی ویدئویی و نرم‌افزاری آمریکایی است که در کری، کارولینای شمالی مستقر است. این شرکت توسط تیم سوینی به عنوان سیستم‌های رایانه‌ای پتوومک در سال 1991 تأسیس شد و در اصل در خانه پدر و مادرش در پتوومک ، مریلند واقع شده بود. به دنبال اولین انتشار بازی ویدیویی تجاری او، ZZT 1991، این شرکت در اوایل سال 1992 به اپیک مگاگیمز تبدیل شد و مارک رین که اکنون معاون رئیس شرکت است، به منصه ظهور رساند. با انتقال دفتر مرکزی خود به شهر کاری ، نام این استودیو به اپیک گیمز تغییر کرد.

به‌گزارش verge، اپیک گیمز اعلام کرده است که برخلاف رقیبش Valve، ازاین‌پس در فروشگاهش بازی‌های مبتنی بر بلاک چین را می‌فروشد. این در حالی است که شرکت تولیدکننده بازی‌های کامپیوتری Valve چندی پیش اعلام کرده بود که از ارائه بازی‌هایی با فناوری بلاک چین یا NFT  به فروشگاه استیم خودداری خواهد کرد. با اینکه اپیک گیمز محدودیت‌هایی در ارائه بازی‌هایی با فناوری NFT دارد، قصد دارد از طریق مذاکره با توسعه‌دهندگان، این محدودیت‌ها را از بین ببرد.

طبق گفته اپیک گیمز، بازی‌هایی که در این پلتفرم قرار می‌گیرند، باید با قوانین مالی این شرکت مطابقت داشته باشند، نحوه استفاده از بلاک چین در آن‌ها به‌وضوح بیان شده باشد، رده‌بندی سنی مناسبی داشته باشند و توسعه‌دهندگانشان به‌جای استفاده از خدمات پرداخت اپیک گیمز برای پذیرش رمزارزها، باید از سیستم‌های پرداخت مخصوص به خود استفاده کنند.

اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر-برند اپیک-استیم

تیم سوینی، مدیرعامل اپیک گیمز، پیش‌تر اعلام کرده بود که به پشتیبانی از NFTها علاقه‌ای ندارد؛ اما حالا به نظر می‌رسد که این بیانیه فقط به بازی‌های خود اپیک گیمز مربوط می‌شود. اپیک گیمز به‌زودی قوانین پذیرش بازی‌های مبتنی بر بلاک چین و چگونگی استفاده از این فناوری را برای توسعه‌دهندگان این بازی‌ها به‌طور واضح‌تری بیان خواهد کرد. سوینی پس از انتشار این خبر اضافه کرد: «اپیک گیمز بدون قضاوت درباره بلاک‌چین‌ها، از نوآوری در زمینه‌های فناوری و امور مالی استقبال می‌کند».

اعلام پذیرش اپیک گیمز از بازی‌های مبتنی بر بلاک چین بدین ‌معنی نیست که حالا توسعه‌دهندگان سرخورده از پلتفرم استیم می‌توانند بازی‌هایشان را در پلتفرم اپیک گیمز به‌راحتی برای فروش ارائه کنند؛ چراکه پذیرش این بازی‌ها در حال‌ حاضر به‌صورت آزمایشی است و هرکدام تک‌تک بررسی خواهند شد؛ البته با توجه ‌به شهرت اپیک گیمز، انتظار می‌رود که سخت‌گیری خاصی در این بررسی‌ها اعمال نشود.

اپیک گیمز از هر فرصتی برای انحصار بر بازار بازی‌های کامپیوتری استفاده می‌کند و حالا با پذیرش بازی‌هایی که اجازه ندارند به پلتفرم استیم وارد شوند، به نظر می‌رسد این بار در مسیر رقابت با Valve و جلب توجه برخی از گیمرها یا توسعه‌دهندگان این پلتفرم قرار گرفته باشد.

بعد از اینکه استیم از عدم پذیرش بازی‌هایی با فناوری بلاک چین در پلتفرم خود خبر داد، برخی از طرفداران بازی‌های NFT به اپیک گیمز روی آوردند. هم‌زمان Enjin، شرکت فعال در ادغام NFT ها در بازی‌های ویدئویی، با انتشار توییتی خواستار مذاکره با مدیرعامل اپیک گیمز شد.

World of Words

منبع: theverge


 

برچسب‌ها:‌ بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.