اقیانوس آبی خبر-اخبار برندها-خودرو الکتریکی

امضای تفاهم نامه تولید خودروی الکتریکی در شیراز

تولید خودروی اکسیژن با راهبری ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با کمک برند خودروسازی جنوب، ۸۰ درصد داخلی‌سازی شد و به زودی به تولید انبوه می‌رسد.

اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|سه‌ شنبه ۱۵ تیر طی مراسمی با حضور ابراهیم عزیزی و جعفر قادری ۲ نماینده از جمع ۴ نماینده شیراز و زرقان در مجلس، حمیدرضا ایزدی، رئیس سازمان صمت فارس، سیامک حجت مدیرعامل برند خودروسازان جنوب و روح‌ الله نصیری مدیرعامل کارخانجات مخابراتی ایران، تفاهم نامه تولید خودروهای الکتریکی (برقی) امضاء و مبادله شد.

مدیرعامل برند خودروسازان جنوب در این مراسم گفت: «ایران از سال ۱۳۳۸ در صنعت خودرو ورود کرد، اما به دلیل نبود مدیریت صحیح تاکنون پیشرفت مناسب و مطلوب را شاهد نبوده‌ایم و نتوانسته‌ایم مانند کشورهایی نظیر چین و هند و … جایگاه مناسبی در خودروسازی جهان داشته باشیم.»

حجت ادامه داد: «اکسیژن اولین خودروی الکتریکی ملی ایران است که تامین انرژی آن با استفاده از یک باطری لیتیوم ۸.۶ کیلوواتی تامین می‌شود و تنها ۲۰ درصد قطعات وابستگی به خارج دارد.»

وی تولید موتورسیلکت الکتریکی را یکی دیگر از برنامه‌ها ذکر و اضافه کرد: «تلاش می‌کنیم که نیمه دوم سال آینده تولید موتورسیکلت الکتریکی را به طور مشترک با برند آی تی ام سی آغاز کنیم؛ به طوری که ۱۸۰ قطعه در شرکت itmc تولید خواهد شد و این موضوع زمینه اشتغال بالغ بر ۱۰۰۰ نفر را در شیراز فراهم می‌کند.»

اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر-خودرو الکتریکی

مشخصات

خودرو اکسیژن قابلیت پیمودن ۲۲۰  کیلومتر با هر نوبت شارژ را دارد و سرعت آن به ۸۵ کیلومتر در ساعت  می‌رسد که بر اساس سفارش، امکان افزایش پیمایش با هر بار شارژ تا ۳۰۰ کیلومتر و حداکثر سرعت ۱۱۰ کیلومتر در ساعت وجود دارد. هر باطری عمری به اندازه ۳ هزار سیکل شارژ دارد یعنی باطری هر خودرو باید بعد از هشت سال تعویض شود.

نصیری با اشاره به سابقه ۵۰ ساله کارخانجات مخابراتی ایران در زمینه الکترونیک و مکانیک، تاکید کرد: «در این کارخانه سعی بر شناسایی نیاز بازار باتوجه به پیشرفت فناوری های نوین جهان بوده و تحقیقات بر اساس نیاز بازار انجام شده است. به زودی می‌توانیم مدل اقتصادی این سامانه کنترلی را در وزارت نیرو تعریف کنیم و قرار داد بزرگی منعقد شود.»

به گفته نصیری، اینترنت اشیا، هوش مصنوعی، اینترنت نسل پنجم و… سایر مواردی است که در این کارخانه دنبال می شود و طی پژوهش های صورت گرفته نمونه دستگاه ونتیلاتور با نصف قیمت جهانی که ۱۴ هزار دلار است و را عرضه و تولید کنیم.

حمیدرضا ایزدی افزود: «با توجه به تکنولوژی و تجهیزات این نوع خودروها، استفاده از خودروهای الکتریکی در حوزه های حمل و نقل، تجاری و ورزشی بازخورد خوبی داشته و کاربرد آن در صنایع استان به خوبی شکل گرفته است. خوشبختانه با همکاری برند خودروسازان جنوب فرصت مناسبی فراهم شده تا با کسب تجربه های جدید به موقعیت های اقتصادی متفاوت تر و گسترده تری دست یابیم.»

ایزدی با بیان این که سال گذشته قراردادهای متعددی با سرمایه گذاران مختلف منعقد شده است، گفت: «سازمان صمت امیدوار است که با همکاری برند خودروسازان جنوب، تولیدات مناسب و ایمن‌تری را در حوزه خودروسازی تولید کند.»/ایسنا

World of Words

برچسب‌ها:‌ بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.