برند لوتوس اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (4)

برند لوتوس با خودروی اوایا جایزه طراحی خودرو سال را از آن خود کرد

هیئت داوران متشکل از متخصصان معماری، مد، طراحی و محصول، جایزه بین‌المللی طراحی خودرو را به ابرخودروی برقی برند لوتوس اِوایا به‌عنوان «برترین خودروی پایدار جهان» اهدا کردند. 

اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها |ابرخودرو برند لوتوس به نام اِوایا (Lotus Evija) جایزه بین‌المللی طراحی (International Design Award) را به خود اختصاص داد و در دسته‌ی طراحی محصول سال برنده شد. هیئت منصفه متشکل از داورانی در پنج رشته‌ی مختلف شامل معماری، مد، طراحی داخلی، محصول و طراحی گرافیکی، عنوان «برترین خودروی پایدار جهان» را به ابرخودروی برقی لوتوس اعطا کرد.

برند لوتوس اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (3)

برند لوتوس اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (3)

برند لوتوس اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (8)

برند لوتوس اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (8)

جزییات خاص

لوتوس برای تولید اولین ابرخودرو و محصول برقی‌اش در تمام بخش‌ها سنگ تمام گذاشته است. اِوایا (Evija) نام ابر خودروی برقی لوتوس است که در زبان عبری «اولین چیز» معنی می‌دهد؛ مقامات لوتوس یا انتخاب این نام، سنت قدیمی استفاده از حرف E در اول نام هر محصول را با تولید اولین ابرخودرو و مدل تمام برقی ترکیب کرده‌اند.

برند لوتوس اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (7)

برند لوتوس اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (7)

علاوه‌بر این، اوایا که با کد داخلی Type 130 شناخته می‌شود، اولین هایپرکار تمام برقی بریتانیا و اولین خودروی تولیدی لوتوس با حمایت‌های چینی جیلی هم خواهد بود. لوتوس که پس از یک دهه به‌زودی محصولی جدید تولید می‌کند، اوایا را نقطه‌ی شروعی برای طراحی انواع مدل‌های آینده معرفی می‌کند. اوایا، اولین محصول لوتوس با زبان طراحی جدید شرکت است.

برند لوتوس اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (6)

برند لوتوس اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (6)

صفر تا صد شگفت انگیز

به گزارش Carscoops، ابرخودرو لوتوس اِوایا هنوز به مشتریان تحویل داده نشده است؛ زیرا تولید آن به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا به اواسط سال ۲۰۲۱ منتقل شد. اِوایا اولین خودروی تمام‌برقی خودروساز انگلیسی است و از چهار موتور الکتریکی بهره می‌برد. مسئولان لوتوس ادعا می‌کنند که اِوایا ۲۰۰۰ اسب‌بخار قدرت و ۱۶۸۵ نیوتن‌متر گشتاور را ارائه می‌دهد.

خودروی اوایای لوتوس در زمانی کمتر از ۳ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست می‌یابد و در شرایط نامساعد، سرعت آن به بیش از ۳۲۰ کیلومتر بر ساعت (۲۰۰ مایل‌برساعت) می‌رسد. پیش‌بینی می‌شود که ظرفیت پیمایش این ابرخودرو برقی، تقریبا ۴۰۰ کیلومتر (۲۵۰ مایل) خواهد بود.

برند لوتوس اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (1)

برند لوتوس اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (1)

به منظور کاهش وزن در بیشتر بخش‌های خودرو، بدنه لوتوس اوایا از فیبر کربن ساخته شده است. به دلیل باتری‌های سنگین ابرخودرو، استفاده از فیبر کربن در بدنه عاملی ضروری به نظر می‌رسد. طبق فلسفه اصلی کالین چاپمن یعنی ساده‌سازی، باید بخش‌های اضافه تا حد امکان حذف و وزن خودرو برای دستیابی به سرعت بالاتر، سبک شود. اوایا طبق استانداردهای ICE سبک نیست، اما وزن ۱۶۷۸ کیلوگرمی (۳۷۰۰ پوندی) آن باعث می‌شود سبک‌وزن‌ترین ابرخودرو تولیدی باشد.

برند لوتوس اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (5)

برند لوتوس اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (5)

طراحی دقیق

هیئت منصفه IDA همچنین خاطرنشان کرد که لوتوس اوایا، راهی برای آینده پایدارتر است و در عین حال زیبایی آیرودینامیک استثنایی فراهم می‌کند. این جایزه در طول یک سال جالب در تاریخ لوتوس اهدا می‌شود.

در سال ۲۰۲۱ لوتوس تولید مدل‌های Elise و Exige را متوقف می‌کند که اگزیج پس از ۲۵ سال به‌طور باورنکردنی از خط تولید خارج خواهد شد. پیش از عرضه‌ی خودروی سوپراسپرت هیبریدی جدید در سال ۲۰۲۲، اوایا راهی است که خودروساز مستقر در نورفولک می‌تواند با آن پیشینه‌ی افسانه‌ای خود را بازیابی کند.

راسل کار، مدیر طراحی لوتوس در این زمینه می‌گوید: همه‌ی افراد در لوتوس، افتخار دریافت این جایزه را دارند. اوایا خودرویی فوق‌العاده مهم برای لوتوس است. این از گذشته‌‌ی ابتکاری ما الهام گرفته شده و هدف نهایی برای آینده بلندپروازانه و مهیج ما است.

برند لوتوس اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (2)

برند لوتوس اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (2)

World of Words

برچسب‌ها:

دیدگاه ها بسته شده اند.