طرح های مفهومی اسنوا

۴ طراحی مفهومی اسنوا برنده جایزه iF DESIGN AWARD شد

۴ طراحی مفهومی اسنوا برنده جایزه iF DESIGN AWARD شد

۴ طرح از شرکت اسنوا شامل ریموت کنترل تلویزیون، استند تلویزیون، رابط کاربری ماشین لباسشویی و دستگاه تصفیه هوا به‌عنوان برندگان iF Design Award در وب‌سایت این رقابت قرار گرفت.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|رقابت سالیانه iF Design Award که توسط Deutsche Messe AG به‌عنوان متصدی این رویداد از سال ۱۹۵۴ برگزار می‌شود، امسال نیز به سنت هر سال در شهر هانور آلمان برگزار شد.
بر اساس اطلاعات درج‌شده در وبلاگ مربوط به برگزاری این رویداد قدیمی در حوزه طراحی صنعتی، ۷۵ متخصص در حوزه داوری از ۲۳ کشور جهان از ۲۹ تا ۳۱ مارس گرد هم آمدند تا با داوری ۱۱٫۰۰۰ طرح دریافت شده از ۵۷ کشور، به انتخاب برترین طرح‌های دریافت شده بپردازند. پس از سه روز داوری، از میان ۱۱ هزار طرح دریافتی، ۱٫۹۷۳ طرح نامزد دریافت جایزه iF DESIGN AWARD 2022 شدند، درحالی‌که فقط ۷۳ طرح جایزه iF DESIGN AWARD 2022 GOLD را برنده شدند.
۴ برگزیده از میان ۱٫۹۷۳ طرح منتخب iF Design Award متعلق به مرکز طراحی انتخاب با برند اسنوا است. این ۴ طرح شامل ریموت کنترل تلویزیون، استند تلویزیون، ماشین لباسشویی و دستگاه تصفیه هوا است.
کاربرپسند بودن، ارگونومی و همین طور زیبایی مواردی است که منجر به انتخاب ریموت کنترل تلویزیون به‌عنوان یکی از طرح‌های برتر شده است. طراحی کلیدها به‌گونه‌ای است که موارد پرکاربرد به‌راحتی روی ریموت در دسترس هستند. طرح مربوط به دستگاه تصفیه هوای اسنوا نیز به دلیل سادگی در طراحی به‌عنوان یکی از طرح‌های منتخب معرفی شده است. استند تلویزیون ویتا با بهره‌گیری از فلز به‌عنوان تنها المان مورد استفاده، حس سادگی و همچنین مدرن بودن را به بینندگان القا می‌کند. همچنین باید به این نکته اشاره کرد که در ساخت این استند استفاده از مواد تجزیه‌پذیر در دستور کار قرار گرفته است. ضمناً باید به صفحه مغناطیسی پشتی نیز اشاره کرد که می‌توان روی آن هر طرحی را قرار داد تا جلوه ناخوشایند پشت تلویزیون نصب‌شده روی استند مشخص نباشد. چهارمین برنده از سوی اسنوا، رابط کاربری مربوط به ماشین لباس‌شویی Snowa U است که اولین اصل در طراحی رابط کاربری آن سادگی و همین طور کاربرپسند بودن است. استفاده از المان‌های تعاملی، ساده و همین طور کاراکتر در کنار تصویر باعث شده رابط کاربری این لباس‌شویی بسیار ساده باشد.

World of Words

منبع: ifdesign


 

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *