سنسور تصویر سامسونگ - برند سونی - اقیانوس آبی خبر - اخبار برندها

سامسونگ در بازار سنسور تصویر CMOS فاصله‌اش را با برند سونی کمتر کرد

برند سونی در بازار سنسور تصویر CMOS یا CIS حکمرانی می‌کند، اما فعالیت برند سامسونگ در این زمینه افزایش پیدا کرده و توانسته فاصله‌اش را در سال ۲۰۲۰ با این غول فناوری ژاپنی کاهش دهد.

اقیانوس آبی خبر اخبار برندها | طبق گزارشی جدید، برند سونی با سهم ۴۰ درصدی از بازار CIS در سال ۲۰۲۰ توانسته بالاتر از هر شرکت دیگری قرار بگیرد و بالاترین جایگاه را تصاحب کند، اما سهم ژاپنی‌ها نسبت به سال ۲۰۱۹ کاهش ۲ درصدی را تجربه کرده. در مقابل، برند سامسونگ توانسته سهمش را ۱ درصد افزایش دهد و به سهم ۲۲ درصدی در سال ۲۰۲۰ دست پیدا کند.

 در کنار افزایش سهم برند سامسونگ، با رشد سالانه ۱۳ درصدی فروش سنسورهای تصویر CMOS کره‌ای‌ها در سال ۲۰۲۰ هم روبه‌رو هستیم، البته برند سونی در این سال رشد یا کاهش فروش سالانه‌ای نداشته. سامسونگ از سال ۲۰۰۲ مشغول تولید سنسورهای تصویر است، اما تا پیش از سال ۲۰۱۸ سهمی کمتر از ۲۰ درصد در بازار داشت.

در جایگاه سوم، شرکت Omnivision با سهم ۱۲ درصدی به چشم می‌خورد. بد نیست بدانید که این کمپانی تا سال ۲۰۱۴ بالاتر از برند سامسونگ و در جایگاه دوم قرار داشت. اما کره‌ای‌ها توانستند با طراحی و تولید سنسورهای CIS چنین جایگاهی را تصاحب کنند. در مقام‌های بعدی شرکت‌هایی مانند STMicroelectronics و Galaxycore به چشم می‌خورند.

سنسور تصویر سامسونگ - اقیانوس آبی خبر - اخبار برندها

درآمد برند سونی در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال ۲۰۱۹ کاهش ۵ درصدی را تجربه کرد که طبق گفته کارشناسان، یکی از دلایل اصلی این موضوع کاهش چشمگیر فعالیت‌های برند هواوی در بازار گوشی‌های هوشمند به علت تحریم‌های ایالات متحده است. برند سونی اخیرا از افزایش فروش CIS برای دوربین‌های دیجیتال خبر داده، با این حال فروش این سنسورها برای گوشی‌های هوشمند بخاطر شیوع ویروس کرونا کاهش داشته است.

برند سونی به دنبال افزایش تولید سنسورهای تصویر است و می‌خواهد تا سال ۲۰۲۵ به سهم ۶۰ درصدی از بازار دست پیدا کند. البته برند سامسونگ هم به دنبال حضور گسترده‌تر در این بازار است و اخیرا از اولین سنسور دوربین مخصوص صنعت خودرو هم رونمایی کرده، بنابراین ژاپنی‌ها به راحتی نمی‌توانند به سهم ۶۰ درصدی دست یابند.

طبق گزارش اخیر، ارزش بازار سنسورهای تصویر CMOS به ۲۰.۷ میلیارد دلار رسیده که افزایش قابل قبولی را نسبت به ۱۹.۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۹ نشان می‌دهد. انتظار می‌رود ارزش این بازار تا سال ۲۰۲۶ به ۳۱.۵ میلیارد دلار برسد.

World of Words

منبع: دیجیاتو

 

دیدگاه ها بسته شده اند.