برند تسلا بیت کوین رمزارز ایلان ماسک اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (1)

ایلان ماسک شرایط برند تسلا برای پذیرش مجدد بیت کوین را اعلام کرد

بعد از آنکه مدیر عامل  برند تسلا در توییتی اعلام کرد این شرکت حاضر است در شرایطی خاص پذیرش پرداخت‌های بیت‌ کوینی را از سر گیرد، ارزش این رمزارز تقریبا ۱ درصد افزایش یافت.

اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها | مدیرعامل برند تسلا و از دوستداران دوج کوین روز یکشنبه در توییتی اعلام کرد تسلا اجازه خواهد داد معاملات بیت کوینی از سر گرفته شود؛ به‌شرط آنکه مصرف منطقی انرژی پاک (حدود ۵۰ درصد) ماینرها با روند مثبتی در آینده تأیید شود. ارزش بیت‌ کوین پس از انتشار این توییت، تقریبا ۱ درصد افزایش یافت و به ۳۷،۶۵۰ دلار رسید.در حال حاضر بیت کوین در محدود‌ه‌ی ۴۰ هزار دلار معامله می‌شود‌.

طبق گزارشات

به‌گزارش decrypt، این توییت در پاسخ به مطلبی منتشرشده در CoinTelegraph بود که در آن ماگدا ویرزیکا، مدیرعامل برند فینتک Sygnia، ایلان ماسک را به‌دلیل خرید ۱٫۵ میلیارد بیت‌ کوین و فروش آن‌ها در زمان اوج قیمت این رمزارز، به دست داشتن در ترفند «بالا ببر و بفروش» متهم کرده بود. در این ترفند، فرد با دست‌کاری بازار و افزایش ارزش رمزارز، کوین‌هایی را می‌فروشد که با قیمت ارزان‌تر خریده است.

برند تسلا بیت کوین رمزارز ایلان ماسک اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (2)

تحرکات برند تسلا

ماسک در این توییت انتقاد ویرزیکا را «نادرست» خواند و گفت برند تسلا فقط حدود ۱۰ درصد از ذخیره بیت‌ کوین خود را فروخت تا نقدینگی بیت‌ کوین بدون جابه‌جایی بازار به‌راحتی انجام شود. در یک سال گذشته، توییت‌های ماسک بر افزایش و کاهش قیمت رمزارزها تأثیر گذاشته است. تسلا با خرید بیت‌ کوین در ماه فوریه هم ارزش بیت‌ کوین و هم ارزش سهامش را افزایش داد؛ اما سه ماه بعد، توییت غافلگیرکننده ماسک مبنی‌بر اینکه تسلا به‌دلیل نگرانی‌های زیست‌محیطی دیگر پرداخت‌های بیت کوینی دریافت نمی‌کند، ارزش این رمزارز را کاهش داد و این کاهش قیمت با تداوم ابراز نگرانی ماسک درباره مشکلات زیست‌محیطی بیت کوین ادامه یافته است.

طرفدار دوج کوین

ماسک طرفدار دوج کوین است و توییت‌های حمایتی او به افزایش ارزش این توکن بسیار کمک کرده. نمودارهای قیمت نشان می‌دهد «اثر ایلان» بر قیمت رمزارزها همچنان ادامه دارد. پس از توییت ماسک در روز یکشنبه، بیت کوین سرانجام سطح مقاومت ۳۵ هزار دلار را شکست و اولین‌بار بعد از شروع روند نزولی ارزشش از ماه آوریل، به ۳۶ هزار دلار رسید.

برند تسلا بیت کوین رمزارز ایلان ماسک اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (1)

بعد از خرید ۱٫۵ میلیارد بیت کوین به‌وسیله تسلا در ماه فوریه، به‌نظر می‌رسد ماسک از تأثیر منفی این اقدام بر وجهه شرکتش نگران شده است و سعی می‌کند با توییت‎‌های خود همراهی‌اش را با دوستداران محیط‌زیست نشان دهد.

با‌این‌حال از دیدگاه برخی افراد از‌جمله مدیرعامل برند  Sygnia، این اقدامات ماسک نه به‌دلیل دغدغه‌های زیست‌محیطی، بلکه به‌منظور دست‌کاری قیمت رمزارز برای به‌دست‌آوردن سود بیشتر است. در کنفرانس Bitcoin 2021 در میامی، عده‌ای از بیت‌کوینرها با سردادن شعارهایی علیه ایلان ماسک، از اقدامات او انتقاد کردند که باعث کاهش قیمت این رمزارز شده بود؛ اما اگر تسلا به آغوش بیت کوین بازگردد، شاید نظر بیت‌کوینرها دوباره به او جلب شود.

World of Words

دیدگاه ها بسته شده اند.