bitcoin and el-salvador

السالوادور در روز خونین کریپتو 500 بیت کوین دیگر خرید

السالوادور در روز خونین کریپتو 500 بیت کوین دیگر خرید

همزمان با افت شدید بازار رمزارزها و قیمت بیت کوین، «نجیب ابوکیله» رئیس جمهور السالوادور اعلام کرد که این کشور 500 بیت کوین دیگر به ارزش 15.5 میلیون دلار را به خزانه دولت اضافه کرده است. السالوادور اولین کشوری بود که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی خود پذیرفت و حالا بزرگ‌ترین خرید خود از آن زمان تاکنون را انجام داده است.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|رئیس جمهور السالوادور، به تازگی با ارسال توییت جدیدی، فاش کرد که این کشور 500 بیت کوین دیگر را به خزانه دولتی خود اضافه کرده است. همانطور که ابوکیله در توییت خود توضیح داده، السالوادور خرید خود را با میانگین قیمت حدودی 30,744 دلار برای هر بیت کوین انجام داده است. خرید بیت کوین توسط السالوادور در حالی انجام شده است که ارزش بیت کوین در 24 ساعت گذشته بیش از 8 درصد کاهش یافته است.

کل دارایی بیت کوین السالوادور

سال گذشته، السالوادور به عنوان اولین کشور جهان، بیت کوین را به عنوان یک پول قانونی در کنار دلار آمریکا پذیرفت. حالا طبق داده‌های ردیابی شده توسط بلومبرگ، کل ذخایر رمزارزی این کشور حداکثر 2,301 بیت کوین یا حدود 71.7 میلیون دلار (مطابق با ارزش فعلی) است.
کشور السالوادور در 9 ماه گذشته نیز خریدهای دیگری را همزمان با کاهش شدید ارزش بازار کریپتو انجام داده است، اما خرید جدید، به نوعی بزرگ‌ترین آن‌ها محسوب می‌شود. این کشور در ماه ژانویه سال جاری، 410 عدد بیت کوین به ارزش حدودی 15 میلیون دلار خریداری کرده بود.
با این وجود، اقدامات السالوادور در حمایت از بیت کوین و رمزارزها مورد انتقادات شدید نیز قرار گرفته و صندوق بین‌المللی پول (IMF) اوایل سال 2022 به این کشور اعلام کرده بود تا پذیرش بیت کوین به عنوان پول قانونی را متوقف کند. مدیران IMF تاکید داشتند که استفاده از بیت کوین خطرات زیادی برای ثبات مالی، یکپارچگی مالی و حمایت از مصرف‌کننده و همچنین بدهی‌های احتمالی به همراه خواهد داشت.
هیئت مدیره صندوق بین‌المللی (IMF) پول به السالوادور توصیه کرد که به موجب دوری از ریسک‌های بالقوه بیت کوین و حمایت از سرمایه مردم دیگر این رمز ارز را به عنوان پول قانونی نپذیرد. پذیرش رسمی بیت کوین باعث شده این کشور در دریافت وام از صندوق بین‌المللی پول دچار مشکل شود.
به گزارش بلومبرگ، بخشی از مسئولیت صندوق بین‌المللی پول ارائه توصیه‌های مشورتی است که به دنبال بازدید اعضای IMF از کشورها و تهیه گزارش از آن‌ها منتشر می‌شود. کارمندان صندوق بین‌المللی پول پیش‌تر در ماه نوامبر از السالوادور خواسته بودند که سیاست‌های اقتصادی خود را تغییر دهد، چون پذیرش بیت کوین ریسک‌های بزرگی را به همراه دارد. حالا اعضای هیئت مدیره IMF با این توصیه موافقت کرده‌اند.
برخی از اعضای هیئت مدیره در خصوص عرضه اوراق قرضه مبتنی بر بیت کوین نیز ابراز نگرانی کرده‌اند. با این حال، صندوق بین‌المللی پول از تصمیم دولت برای استفاده از بیت کوین و کیف پول دیجیتالی Chivo برای ارائه خدمات مالی به تعداد بیشتری از شهروندان السالوادور استقبال کرده است.
بیت کوین نباید پول قانونی السالوادور باشد
صندوق بین‌المللی پول خواهان لغو تمام و کمال قانون حمایت از بیت کوین در السالوادور نیست، اما توصیه کرده که حد و مرز سخت‌گیرانه‌تری برای این رمزارز مشخص شود و دیگر یک پول قانونی نباشد.
السالوادور اولین بار در ماه خرداد پیشنهاد پذیرش بیت کوین به عنوان یک پول قانونی را مطرح کرد و در ماه شهریور رسماً این ارز دیجیتال را به عنوان پول قانونی معرفی کرد. بر اساس قانون، حالا تمام شهروندان می‌توانند حتی مالیات خود را با بیت کوین بپردازند و فروشگاه‌ها هم امکان فروش اجناس با این رمزارز را دارند.
«نجیب ابوکیله»، رئیس جمهور این کشور از طرفداران برجسته بیت کوین است و گهگاه درباره آن توییت می‌زند. او قبلاً گفته بود که بخشی از سرمایه‌های رزرو السالوادور در قالب 1500 بیت کوین نگهداری می‌شود. ابوکیله همچنین پیشنهاد داده بود که 1 میلیارد دلار اوراق قرضه در قالب بزرگ‌ترین رمز ارز بازار در اختیار شهروندان این کشور قرار بگیرد.

World of Words

منبع: twitter


دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *