اقیانوس آبی خبر-اخبار برندها-اداره استاندارد-برند پگاه

پاسخ برند پگاه در خصوص حواشی ایجاد شده

اداره استاندارد اطلاعیه‌ای را در خصوص شیر فرا دمای ۲۰۰ سی سی فاسد با برند پگاه منتشر کرد که طی چند ساعت بعد برند پگاه واکنش خود را نسبت به این اطلاعیه منتشر کرد.

اقیانوس آبی خبر اخبار برندها|

متن اطلاعیه:

((شیر فرا دمای پگاه با مشخصات فوق غیراستاندارد است و از مصرف آن خودداری شود. به گزارش روابط عمومی اداره کل استاندارد تهران، شیر فرا دما، مطابق استاندارد، شش ماه تاریخ مصرف دارد و در این مدت باید شکل اولیه خود را حفظ کند؛ درحالی‌که بازرسان استاندارد شیر فرا دمای ۲۰۰ سی سی پگاه تهران که دو فاز شده بود، با شماره سریال ۱۶/۱۷۵۰۵ به تاریخ تولید ۱۴۰۰/۴/۲۴ و انقضای ۱۴۰۰/۱۰/۲۴، در سطح بازار مشاهده کردند. اداره کل استاندارد تهران ضمن هشدار به هم‌وطنان در خصوص توجه به عدم استفاده از این شیر، با شرکت شیر پگاه تهران برخورد و مراتب را مطابق قانون پیگیری خواهد کرد.))

برند پگاه در خصوص رعایت استانداردهای لازم تولید شیر و اطلاعیه صادره استاندارد تهران توضیح داد.

اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر-اداره استاندارد-برند پگاه

در پی صدور اطلاعیه اداره استاندارد تهران، مبنی بر مشکل در یک محصول، شرکت پگاه تهران توضیحاتی جهت روشنگری افکار عمومی ارائه داد که در ادامه می‌خوانید:

 ۱- متاسفانه در اطلاعیه صادره استاندارد تهران، وجود مشکل در یک محصول خاص که یکی از ۱۷ شرکت‌تولیدی پگاه است، به کل برند ملی و سلامت محور پگاه بسط داده شده که جای تامل دارد.

 ۲-موضوع اشاره شده در خبر، مربوط به یک تاریخ محصول از یکی از شرکت‌های پگاه بوده که قابل تعمیم به دیگر محصولات فرا دما در تاریخ‌های مختلف و شرکت‌های دیگر نیست. چه اینکه بررسی‌های انجام‌شده بر اساس نتایج آزمایشات کلیه تولیدات این شرکت هم در تاریخ مذکور (۲۴ تیرماه ۱۴۰۰) سالم و عاری از مشکل بوده است.

 ۳- رعایت استانداردها در شرکت پگاه طبق اعلام ریاست محترم سازمان استاندارد (در بازدید سال جاری از پگاه تهران) سختگیرانه و حتی فراتر از استانداردهای ملی است و گواه این گفته ۶۵ نشان ایمنی و سلامت و اخذ عنوان واحد نمونه ملی استاندارد است و این شرکت همیشه خود را ملزم به رعایت کلیه استانداردها و ضوابط اعلامی می‌داند.

 ۴- خرابی یک‌ محصول خاص (شیر استریل ۲۰۰ سی‌سی فرا دما) ناشی از آسیب‌دیدگی و صدمه فیزیکی در چرخه جابجایی بوده است و این اطلاعیه با عنوان شیر پگاه، سبد گسترده بیش از ۲۰۰ محصول مرتبط را تخریب کرده که در سال رفع موانع تولید جای سؤال جدی دارد.

 ۵- بسته بندی ۶ لایه شیرهای استریل یاد شده از شرکت تولیدی معتبر و دارای استاندارد ملی تهیه شده ولی در صورت عدم شرایط نگهداری و حمل و نقل، امکان خرابی ایجاد خواهد شد؛ چه اینکه هر محصول دیگر و برند دیگری در کل دنیا مشمول این قائده است.

 ۶- این شرکت در سالروز جهانی استاندارد واحد نمونه استاندارد کشوری شده است و بیشترین تعداد گواهینامه‌های استاندارد را در صنعت لبنیات کشور دارد و همیشه رعایت استانداردهای ملی و ضوابط بهداشتی در سرلوحه کار آن است.

 ۷- شرکت صنایع شیر ایران (پگاه) نخستین شرکت تولید کننده لبنیات بهداشتی و مطابق با استانداردهای ملی و بین‌‌المللی با پیگیری جدی و دقیق فنی توضیحات تکمیلی را برای روشن شدن افکار عمومی منتشر خواهد کرد. ۸- در پایان از مصرف کنندگان وفادار پگاه که ۶۷ سال استاندارد و سلامت محصولات پگاه را لمس کرده‌اند و دلسوزانی که در این شرایط سخت تحریم و تولید با حساسیت موضوع را دنبال می‌کنند تشکر و قدر دانی می‌کند.

World of Words

منبع: دنیای برند


 

دیدگاه ها بسته شده اند.