اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر-برند هنسی-ماموت

هنسی ماموت 1000 به بازار آمد سریع‌ترین پیکاپ دنیا با شتاب 3.2 ثانیه‌ای

پیکاپ رم ۱۵۰۰ TRX یکی از قوی‌ترین پیکاپ‌های حال حاضر دنیاست. موتور ۶.۲ لیتری V8 موجود در زیر کاپوت این پیکاپ تنومند توانایی تولید ۷۰۲ اسب بخار قدرت و ۸۸۰ نیوتن متر گشتاور را دارد؛ اما شرکت هنسی که مقر آن در تگزاس آمریکا واقع شده، معتقد است این ارقام چندان کافی نیستند و می‌توان آن‌ها را ارتقا داد! به همین خاطر، این تیونر معروف با ارائه پکیجی، قدرت موتور رم ۱۵۰۰ TRX را به ۱۰۱۲ اسب بخار و گشتاور آن را ۱۳۱۳ نیوتن متر رسانده است که شتاب صفر تا صد ۳.۲ ثانیه‌ای را تحویل راننده می‌دهد! این شرکت از پروژه جدید خود با نام ماموت ۱۰۰۰ یاد می‌کند.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|اولین اطلاعات از ماموت ۱۰۰۰ اردیبهشت ماه گذشته منتشر شد. در آن مقطع جزئیات چندانی از تغییرات اعمال شده روی موتور این خودرو در اختیار رسانه‌ها قرار نگرفته بود، ولی حالا می‌دانیم که یک سوپرشارژر ۲.۶۵ لیتری به موتور ۶.۲ لیتری افزوده شده و انژکتورها نیز ارتقا پیدا کرده‌اند. در کنار این‌ها در سیستم مکش نیز تغییراتی به منظور بهبود جریان هوا اعمال شده است.

هنسی می‌گوید با اتکا به این موتور قدرتمند، ماموت ۱۰۰۰ قادر است در عرض تنها ۳.۲ ثانیه سرعت خود را به ۹۶ کیلومتر در ساعت برساند. همچنین این سوپر پیکاپ آمریکایی قادر است در عرض ۱۱.۴ ثانیه و با حداکثر سرعت ۱۹۳ کیلومتر در ساعت مسیر یک چهارم مایل را طی کند. با این رکوردها باید گفت ماموت ۱۰۰۰ عنوان سریع‌ترین پیکاپ جهان را در اختیار دارد.

ماموت ۱۰۰۰ در حقیقت بر مبنای پیکاپ رم ۱۵۰۰ TRX توسعه یافته و با ایجاد تغییراتی در قسمت انتهایی بدنه به شاسی‌بلند تبدیل شده است. هنسی تاکید می‌کند این پروژه جذاب به تولید یک SUV فوق‌العاده خاص که توانمندی‌هایی در سطح ابرخودروها دارد، منجر شده است.

موتور ۶.۲ لیتری V8 رم ۱۵۰۰ TRX در حالت استاندارد هم به اندازه کافی قدرتمند بوده و با ۷۰۲ اسب بخار قدرت و ۸۸۰ نیوتن متر گشتاور جزو قوی‌ترین موتورهای V8 به حساب می‌آید؛ اما هنسی این ارقام را کافی ندانسته و با اعمال بازنگری‌هایی قدرت موتور را به ۱, ۰۱۲ اسب بخار و گشتاور آن را به ۱, ۳۱۴ نیوتن متر رسانده است.

اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر-برند هنسی-ماموت

با این افزایش قابل توجه در میزان خروجی، ماموت ۱۰۰۰ در عرض تنها ۳.۲ ثانیه صفر تا ۶۰ مایل (۹۶ کیلومتر) را محقق نموده و مسافت یک چهارم مایل را در زمان ۱۱.۴ ثانیه و با سرعت ۱۲۰ مایل (۱۹۳ کیلومتر) در ساعت طی می‌کند. برای مقایسه بد نیست اشاره کنیم رکورد صفر تا ۶۰ مایل رم ۱۵۰۰ TRX برابر با ۴.۵ ثانیه و رکورد یک چهارم مایل آن ۱۲.۹ ثانیه با حداکثر سرعت ۱۰۸ مایل (۱۷۴ کیلومتر) در ساعت است.

از جمله تغییراتی که در موتور اعمال شده، باید به مواردی مثل نصب سوپرشارژر ارتقا یافته، انژکتور قوی‌تر، سیستم مکش هوای بهینه‌تر، مبدل کاتالیست جدید و کالیبراسیون ویژه HPE اشاره کنیم.

هنسی می‌گوید ماموت ۱۰۰۰ فقط برای شتابگیری و گاز دادن در مسیرهای آسفالته نیست، بلکه خریداران می‌توانند روی قابلیت‌های آفرود آن نیز حساب ویژه‌ای باز کنند. البته این امر مستلزم سفارش پکیج Stage 2 است. این پکیج مواردی مثل سپرهای جلو و عقب اختصاصی، چراغ‌های LED، کیت تنظیم ارتفاع در جلو، رکاب‌های برقی و تایرهای حجیم ۳۷ اینچی مخصوص آفرود را در بر می‌گیرد.

آن‌طور که هنسی اعلام کرده، از ماموت ۱۰۰۰ تنها ۲۰۰ دستگاه تولید خواهد شد. به گفته این کمپانی تاکنون برای صد دستگاه سفارش دریافت شده است. هر دستگاه ماموت ۱۰۰۰ به مدت دو سال یا ۲۴ هزار مایل (۳۸ هزار کیلومتر) کارکرد وارانتی خواهد داشت. قیمت این پیکاپ آتشین از حوالی ۱۵۰ هزار دلار آغاز می‌شود، یعنی چیزی در حدود دو برابر TRX استاندارد.

World of Words

منبع:  carscoops


 

دیدگاه ها بسته شده اند.