Xiaomi in india

هند ۷۲۵ میلیون دلار از دارایی‌های برند شیائومی را به دلیل زیرپاگذاشتن قوانین ارزی این کشور توقیف کرد

هند ۷۲۵ میلیون دلار از دارایی‌های برند شیائومی را به دلیل زیرپاگذاشتن قوانین ارزی این کشور توقیف کرد

پس از اینکه اداره اجرای احکام هند، اداره مسئول اجرای قوانین اقتصادی و مبارزه با جرائم اقتصادی در هند، متوجه شد شیائومی قوانین ارزی این کشور را زیر پا گذاشته است، ۷۲۵ میلیون دلار از دارایی‌های این شرکت را توقیف کرد.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|به گزارش رویترز، اداره مبارزه با جرائم اقتصادی هند روز شنبه اعلام کرد به‌تازگی تشخیص داده است شیائومی در برخی از نقل‌وانتقالاتی که با عنوان پرداختی‌های حق امتیاز انجام شده، حواله‌های غیرقانونی ثبت کرده است.
به گزارش Engadget، حواله غیرقانونی شیائومی به سه شرکت خارجی پرداخت شده است که یکی از آن‌ها زیر نظر این برند چینی فعالیت می‌کند. اداره اجرای احکام هند دریافت که شیائومی این پرداخت‌ها را هم‌سو با منافع خود انجام داده است. این آژانس گفت:
چنین مبالغ هنگفتی به نام حق امتیاز به دستور نهادهای گروه مادر شرکت چینی پرداخت شده است.
اداره مبارزه با جرائم اقتصادی هند در دسامبر گذشته تحقیق درباره شیائومی را در کنار تحقیقات درباره تعداد انگشت‌شماری از شرکت‌های چینی دیگر را آغاز کرد و حالا این برند را به ارائه اطلاعات گمراه‌کننده به بانک‌ها هنگام حواله پول به خارج از کشور متهم کرده است. شیائومی در حساب رسمی توییتر خود نوشت پرداخت‌های این شرکت قانونی است:
پرداخت‌هایی که شیائومی هند با عنوان حق امتیاز انجام داد، برای فناوری‌هایی است که در نسخه هندی محصولات ما استفاده شده است.
شیائومی از سال گذشته با در اختیار داشتن ۲۴ درصد از سهم بازار هند، پیشروترین تولیدکننده گوشی هوشمند در این کشور بوده است؛ اما مانند بسیاری از شرکت‌های چینی دیگر در هند، به‌تازگی مجبور شده است از سیستم نظارتی‌ای تبعیت کند که منافع تجاری چین در آن چندان مدنظر قرار نگرفته است. هند در سال ۲۰۲۱ پس از اختلاف‌های مرزی با چین، استفاده از تیک‌تاک را موقتاً ممنوع کرد و پس‌ازآن مشخص شد به‌منظور تشویق تولید داخلی از ارائه تأییدیه برای دستگاه‌های وای‌فای خودداری کرده است.
همچنین گوشی‌های شیائومی ۱۲ پرو (Xiaomi 12 Pro) و وان پلاس ۱۰ پرو (OnePlus 10 Pro) بی‌شباهت به یکدیگر نیستند. هر دو گوشی در دسته پرچم‌داران قرار می‌گیرند، از یک تراشه استفاده می‌کنند،‌ مجهز به یک نوع پنل LTPO 2.0 هستند و در پنل پشتی از برآمدگی بزرگ دوربین میزبانی می‌کنند. احتمالاً همین موضوع به کانال معروف JerryRigEverything در یوتیوب انگیزه داده تا دو گوشی یادشده را با هم مورد بررسی قرار دهد.
البته JerryRigEverything پیش‌تر آزمون مقاومت وان پلاس 10 پرو را منتشر کرده بود و در ویدئوی جدید صرفاً مقایسه‌ای بین این گوشی و شیائومی 12 پرو انجام داد.
در آزمون خم شدن، گوشی شیائومی 12 پرو عملکرد بهتری نسبت به وان پلاس 10 پرو از خود نشان داد. به هنگام مقاومت در برابر خم شدن، صدای کوچکی از بدنه دستگاه شنیده می‌شد و نشان می‌داد شیائومی 12 پرو به سختی در حال مقاومت است. در انتهای ویدئوی JerryRigEverything نمایشگر گوشی شیائومی همچنان کار می‌کرد.

World of Words

منبع: engadget


 

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *