همراه اول و اتحادیه جهانی ارتباطات-اقیانوس آبی خبر-اخبار برندها

همراه اول عضو مستقل اتحادیه جهانی ارتباطات راه دور شد

همراه اول با بیان اینکه این اپراتور عضو مستقل اتحادیه جهانی ارتباطات راه دور شد، این عضویت را در راستای استراتژی تحول دیجیتال، عنوان کرد.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، با توجه به اهمیت ارتباطات دیجیتال و مأموریت تحقق رویای دیجیتال، ضمن پیگیری‌های لازم و پرداخت حق عضویت، همراه اول توانست به‌صورت مستقل و به عنوان عضو بخشی (sector member)، به عضویت اتحادیه جهانی ارتباطات راه دور (ITU) درآید.

همراه اول که از سال گذشته «کمیته گروه‌های مطالعاتی ITU» را با رویکرد بررسی تکنولوژی‌های جدید ارتباطی و استانداردهای رگولاتوری در جهان در شرکت شکل داده است، اکنون می‌تواند با این عضویت مستقل، دسترسی آسان و مستقیم به مقالات و توصیه‌نامه‌های ITU و امکان شرکت در جلسات آن را داشته باشد.

شناخته شدن MCI

همراه اول تاکید دارد که این اقدام می‌تواند منجر به شناخته شدن هر چه بیشتر برند MCI در جهان به عنوان بزرگترین اپراتور ارتباطی ایران نیز شود.

اهمیت عضویت در اتحادیه جهانی ارتباطات راه دور

اتحادیه جهانی ارتباطات راه دور (ITU) یک سازمان بین‌المللی وابسته به سازمان ملل متحد است که امروزه، به واسطه عضویت ۱۹۳ کشور و ۹۰۰ شرکت، دانشگاه و سازمان منطقه‌ای و بین‌المللی در آن، به یک بستر منحصر به فرد برای مشارکت‌های دولتی و خصوصی جهانی تبدیل شده است.

در سال ۱۹۳۲ طی همایش مادرید، اتحادیه بین المللی تلگراف تصمیم گرفت پیمان بین المللی تلگراف (۱۸۶۵) و پیمان بین-المللی تلگراف رادیویی (۱۹۰۶) را تلفیق کند که دو سال بعد منجر به تأسیس «اتحادیه بین المللی ارتباطات دوربرد» که امروز نیز به همین نام مشهور است، شد.

ارتباطات-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر

تدوین ضوابط

فعالیت این اتحادیه شامل مواردی چون: تدوین ضوابط مورد استفاده برای ایجاد تأسیسات زیربنایی به منظور ارائه خدمات ارتباطات راه دور بر مبنایی جهانی، حمایت از کشورها در اجرای سیاست‌های توسعه‌ای در زمینه ارتباطات راه دور و حمایت از مدیریت منطقی و عادلانه طیف فرکانس رادیویی و مدارهای ماهواره‌ای برای کمک به ارائه خدمات بی سیم به مردم هر گوشه جهان و فعالیت‌هایی از این دست است.

تأخیر در عضویت

شایان ذکر است اپراتور ایرانسل نیز از سال ۲۰۱۱ عضو این اتحادیه شده بود و حالا هر دو اپراتور اول و دوم کشورمان در این اتحادیه حضور دارند.

همچنین به گزارش اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران، پس از وقوع دو زمین‌لرزه ۶.۳ و ۶.۴ ریشتری در استان هرمزگان، شبکه همراه اول در شرایط پایدار بوده و با وجود افزایش ترافیک تماس، پیامک و دیتای پس از وقوع زلزله، در حال ادامه خدمت‌رسانی به مشترکان این اپراتور است.

اقدامات اخیر

با وجود وقوع زمین لرزه‌های نسبتاً شدید روز گذشته، هیچ یک از سایت‌های همراه اول در مناطق زلزله‌زده دچار تخریب یا سقوط نشده و قطعی تعدادی از سایت‌ها در شب گذشته به خاطر قطعی فیبرنوری بوده است. این اپراتور با توجه به گستردگی و پایداری شبکه خود اعلام آمادگی کرده تا در صورت درخواست اپراتورهای دیگر، از طریق رومینگ ملی، میزبان مشترکان آن‌ها نیز باشد.

با هدف تسهیل برقراری ارتباط در شرایط اضطراری، سرویس تماس صوتی درون شبکه (همراه اول با همراه اول و تلفن ثابت) مشترکان اپراتور اول در مناطق زلزله زده استان هرمزگان تا ساعت ۲۴ روز چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۴۰۰، رایگان خواهد بود.

World of Words

منبع: شرکت ارتباطات سیار


 

دیدگاه ها بسته شده اند.