Nuance and microsoft

مایکروسافت شرکت فناوری صوتی Nuance را با قیمت ۱۹٫۷ میلیارد دلار تصاحب کرد

مایکروسافت شرکت فناوری صوتی Nuance را با قیمت ۱۹٫۷ میلیارد دلار تصاحب کرد

مایکروسافت، شرکت فناوری صوتی Nuance را با قراردادی به ارزش ۱۹٫۷ میلیارد دلار خریداری کرد. این خرید پس از تأیید سازمان‌های تنظیم‌کننده‌ی بریتانیا بسته شد.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|مایکروسافت با پرداخت مبلغ ۱۹٫۷ میلیارد دلار، شرکت فناوری گفتار Nuance Communications را به تصاحب خود درآورد. این خرید آوریل سال گذشته اعلام و اکنون با تأیید سازمان رقابت و بازار بریتانیا، تکمیل شد. تأییدیه‌ی رگولاتورهای اتحادیه‌ی اروپا، ایالات متحده و استرالیا برای این خرید، سال گذشته ثبت شده بود.
به گزارش انگجت، مارک بنجامین همچنان به‌عنوان مدیرعامل Nuance به فعالیت خود در این شرکت ادامه خواهد داد؛ اگرچه وی اکنون باید گزارش کاری خود را به مایکروسافت کلاد و معاون اجرای هوش مصنوعی این شرکت یعنی اسکات گاتری، ارائه دهد. بنجامین و گاتری در یک پست وبلاگی اعلام کردند که مایکروسافت و Nuance برای ایجاد راهکارهایی که نحوه‌ی کار، خرید، امور بانکی، مشارکت و دریافت خدمات به‌عنوان شهروندان جهانی را محتول می‌کند، روی پیشرفت‌های هوش مصنوعی، دیجیتال و ابری کار خواهند کرد. شایان‌ذکر است که بر اساس اعلام این دو شرکت، مراقبت‌های بهداشتی از جمله تمرکزهای اصلی فعالیت مشترک آن‌ها خواهد بود.
مایکروسافت یک خرید بزرگ دیگر نیز در پیش دارد؛ در صورت تأیید سازمان‌های تنظیم‌کننده با پیشنهاد ۶۸٫۷ میلیارد دلاری مایکروسافت برای تصاحب اکتیویژن بلیزارد، این خرید نیز تا اواسط سال ۲۰۲۳ تکمیل خواهد شد.
همچنین چند روز قبل نسخه‌ ۹۹ گوگل کروم به‌طور عمومی منتشر شد که مجموعه پیشرفت‌های اعمال شده در کرومیوم را ارائه می‌دهد. اکنون نسخه‌ ۹۹ مرورگر اج مایکروسافت با مجموعه‌ای از بهبودهای اعمال شده در هسته و رابط کاربری منتشر شده است.
به گزارش Neowin، افرادی که از چند پروفایل در اج استفاده می‌کنند، اکنون قادر خواهند بود فهرستی سفارشی از وب‌سایت‌ها برای هر نمایه ایجاد کنند. هنگامی‌که یک وب‌سایت ثبت شده در این فهرست‌ها را باز کنید، اج آن را به‌طور خودکار در نمایه‌ دلخواه شما باز خواهد کرد.
پیمایش اسناد PDF نیز در اج ۹۹ آسان‌تر شده است و حالا می‌توانید به‌سادگی از تصاویر بندانگشتی در سمت چپ صفحه برای جابه‌جایی بین صفحات موردنظر بهره ببرید. مایکروسافت درحال آماده‌سازی برای انتشار نسخه ۱۰۰ مرورگر اج است.
با انتشار نسخه‌ ۱۰۰، مرورگر اج یک شماره‌ نسخه‌ی سه‌رقمی (مثل Edg/100) را در هدر USER-Agent ارسال می‌کند. توسعه‌دهندگان وب‌سایت‌ها می‌توانند از نسخه‌ ۹۷ اج به بعد، این رشته‌ عامل را با فعال کردن پرچم آزمایشی force-major-version-to-100 در edge://flags، بررسی کنند تا اطمینان حاصل شود که تجربه‌ کاربری وب‌سایت آن‌ها درست همان‌طوری که انتظار دارند کار می‌کند.
مایکروسافت اج ۹۹ در بخش مدیریت رمز عبور نیز پیشرفت کرده است. شما می‌توانید از خط‌مشی PasswordManagerBlocklist برای شناسایی فهرستی از دامنه‌هایی که نمی‌خواهید در آن‌ها از قابلیت مدیریت رمز استفاده کنید، بهره ببرید. بدین ترتیب قابلیت پر کردن خودکار فرم‌ها برای این دامنه‌ها غیرفعال خواهد شد.
قابلیت جالب دیگر در اج ۹۹، گزینه تنظیم رمزهای عبور اولیه‌ سفارشی است. کاربران این مرورگر اکنون می‌توانند یک رشته‌ سفارشی را به‌عنوان رمز عبور اصلی خود تعریف کنند و بدین ترتیب فقط زمانی می‌توانید از قابلیت تکمیل خودکار فرم‌ استفاده کنید که ابتدا با استفاده از این رشته، احراز هویت کرده باشید. ایده‌ اصلی این است که با افزودن یک لایه‌ امنیتی اضافه، جلوی سوءاستفاده‌ی کاربران غیرمجاز از رمزهای عبور ذخیره‌شده، گرفته شود.

World of Words

منبع : engadget


 

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *