شرکت توشیبا-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر

توشیبا در تغییرات طرح بازسازی خود به دو کسب‌وکار تقسیم می‌شود

توشیبا در تغییرات طرح بازسازی خود به دو کسب‌وکار تقسیم می‌شود

توشیبا و شرکت خدمات زیرساخت، به‌عنوان موجودیتی واحد باقی خواهند ماند؛ درحالی‌که شرکت دیوایس (Device) به‌عنوان کسب‌وکار مستقل معرفی خواهد شد.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|توشیبا قبلاً اعلام کرده بود به بخش مجزا تقسیم خواهد شد؛ اما این شرکت روز دوشنبه به سهام‌دارانش اعلام کرد که قصد دارد به‌جای سه بخش به دو بخش مستقل تقسیم شود. به گزارش ZDNet، بر اساس برنامه‌های اصلاح‌شده، توشیبا و شرکت خدمات زیرساخت به‌عنوان یک نهاد باقی خواهند ماند؛ درحالی‌که طبق برنامه‌ریزی‌های اولیه، شرکت دیوایس به‌عنوان کسب‌وکاری مستقل به فعالیت ادامه خواهد داد.
توشیبا و شرکت زیرساخت متشکل از سیستم‌های انرژی، سیستم‌های زیرساختی، راهکارهای ساختمانی و کسب‌وکارهای راهکارهای دیجیتالی توشیبا در آخرین بازسازی، علاوه بر سهام مالکیت توشیبا، در شرکت هولدینگ کیوکسیا (KHC) خواهند بود. این اقدام شرکت دیوایس را با کسب‌وکار دستگاه‌های الکترونیکی و راهکارهای ذخیره‌سازی توشیبا واگذار خواهد کرد.
این شرکت گفت تصمیم مبنی بر جدا شدن به دو کسب‌وکار مستقل به دنبال بررسی کامل طرح سازمان‌دهی مجدد و فرایندهای هیئت‌مدیره است. ساتوشی سوناکاو، رئیس موقت توشیبا و مدیرعامل این شرکت گفت:
پس از تعامل بیشتر با سهام‌داران اصلی و تکمیل تجزیه‌وتحلیل‌ها، به این نتیجه رسیدیم که تقسیم توشیبا به دو شرکت مستقل و واگذاری برخی دارایی‌های غیر اصلی در بلندمدت به نفع شرکت و سهام‌داران، مشتریان، شرکای تجاری و کارمندان آن است.
طرح سازمان‌دهی مجدد استراتژیک پالایش‌شده دو شرکت متمایز ایجاد خواهد کرد که موقعیت مناسبی برای استفاده از ویژگی‌های مهم و چرخه‌های تجاری منحصربه‌فرد خود دارند.

توشیبا-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر
می‌توانیم این مزایا را ارائه دهیم و درعین‌حال مسیر روشن‌تری برای تکامل، کاهش هزینه‌های مرتبط، حفظ وضعیت معاف از مالیات و حفظ چارچوب زمانی اعلام‌شده خود برای تکمیل اسپین‌آف در نیمه دوم سال مالی ۲۰۲۳ فراهم کنیم.

زیرساخت

این شرکت ژاپنی انتظار دارد توشیبا و خدمات زیرساخت در سال مالی ۲۰۲۱ به فروش خالص ۱٫۵۲ میلیارد ین (حدود ۱۳٫۱۶ میلیارد دلار) دست یابد و پیش‌بینی شده است با نرخ رشد سالانه مرکب ۵٫۳ درصد، در سال مالی ۲۰۲۵ به درآمد ۱٫۸۷ تریلیون ین (حدود ۱۶٫۱۹ میلیارد دلار) برسد. علاوه بر این، توشیبا انتظار دارد حاشیه درآمد عملیاتی را از ۳٫۶ به ۶٫۴ درصد در مدت مشابه افزایش دهد.
انتظار می‌رود میزان فروش خالص شرکت دیوایس در سال مالی ۲۰۲۱ معادل ۸۶۰ میلیارد ین (حدود ۷٫۴۴ میلیارد دلار) باشد و پیش‌بینی می‌شود این رقم بدون احتساب بخش فروش مجدد حافظه، با نرخ رشد سالانه مرکب ۴٫۱ درصدی تا سال مالی ۲۰۲۵ به ۱٫۰۱ تریلیون ین (حدود ۸٫۷۴ میلیارد دلار) برسد. همچنین، این شرکت اعلام کرد حاشیه درآمد عملیاتی این واحد از ۶٫۴ درصد در سال ۲۰۲۱ به ۷٫۹ درصد در سال ۲۰۲۵ خواهد رسید.
پس از چندین ماه آشفتگی در شرکت، ازجمله برکناری اسامو ناگایاما، رئیس این شرکت، به دست سهام‌داران در ماه ژوئن، برنامه‌های بازسازی توشیبا برای کمک به رشد سود پایدار و افزایش ارزش و اعتماد سهام‌داران معرفی شده است. مدیر دیگری به نام نوبویوکی کوبایاشی که عضو کمیته حسابرسی توشیبا بود، حین رأی‌گیری سهام‌داران در مجمع عمومی سالانه شرکت (AGM) سال گذشته برکنار شد.
از زمانی‌که سهام‌داران توشیبا تحقیقی مستقل را تصویب کردند، این اولین مجمع عمومی بود که برگزار شد و نشان داد که این شرکت با مقام‌های ژاپنی تبانی کرده است تا در مجمع عمومی سال گذشته مانع از حق رأی سهام‌داران خاص شود.
ناگایاما قبلاً نامه سرگشاده‌ای نوشت و در آن پشیمانی عمیق خود را اعلام کرد و متعهد شد که تغییرات مثبتی در این شرکت ایجاد کند.
این تحقیقات را که سه وکیل انجام دادند، نشان داد که توشیبا با مقام‌های وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت، برنامه‌ای طراحی کرده است تا از اعمال برخی پیشنهادهای سهام‌داران در مجامع عمومی سالانه این شرکت جلوگیری کند.

World of Words

منبع: zdnet


 

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *