بیل گیتس

بیل گیتس رزومه 48 سال پیش خود را به اشتراک گذاشت؛ حقوق سالانه 12 هزار دلاری

بیل گیتس رزومه 48 سال پیش خود را به اشتراک گذاشت؛ حقوق سالانه 12 هزار دلاری

بیل گیتس، هم‌بنیان‌گذار مایکروسافت این روزها دیگر نیازی به شغل ندارد، اما دهه‌ها پیش که به دنبال کار می‌گشت، رزومه‌ای تهیه کرده بود که اخیرا آن را در صفحه خودش به اشتراک گذاشته است. او می‌گوید مطمئن است که همه رزومه‌های امروزی بهتر از چیزی است که او 48 سال پیش آماده کرده بود.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها| بیل گیتس اخیرا تصویری از رزومه قدیمی خود مربوط به سال 1974 را در صفحه لینکدینش منتشر کرده که دیدن آن خالی از لطف نیست. او در آن زمان دانشجوی دانشگاه هاروارد بود و مهارت زیادی در کار با کامپیوترها و زبان‌های برنامه‌نویسی داشت. گیتس گفته بود که در دوران دبیرستان به‌صورت مشترک هدایت پروژه‌ای برای ساخت نرم‌افزار زمان‌بندی دبیرستان‌های خصوصی را برعهده داشته و 10 هزار دلار بابت این پروژه پول گرفته است.
در رزومه گیتس آمده که او از سال 1972 به بعد با «پل الن» همکاری داشته و سیستمی را ساخته که به مهندسان ترافیک اجازه می‌داده درباره جریان ترافیک مطالعه کنند. این دو نفر در ادامه با همکاری یکدیگر مایکروسافت را بنا نهادند.

بیل گیتس 12 هزار دلار حقوق می‌گرفت

نکته عجیب این رزومه برای افراد عادی می‌تواند مربوط به اطلاعات کوتاهی باشد که بیل گیتس درباره خودش ارائه می‌کند. او می‌گوید 1.78 متر قد و حدود 59 کیلوگرم وزن دارد. اگرچه گیتس در این مقطع زمانی تازه وارد دانشگاه هاروارد شده بود، اما مدعی بود که 12 هزار دلار حقوق می‌گیرد و برای حقوق مدنظر بعدی‌اش آماده مذاکره است.
یکی از مخاطبان گیتس در واکنش به این رزومه نوشته است: «حقوق 12 هزار دلاری برای 48 سال پیش رقم شگفت‌انگیزی بود.» گیتس جوان همچنین در آن زمان محدودیتی را برای محل کارش در نظر نداشت. اما می‌دانیم که گیتس و الن مایکروسافت را در آلباکرکی در ایالت نیومکزیکو آغاز کردند و بعداً به ردموند در ایالت واشنگتن رفتند.
طبق اطلاعات این رزومه او در آن زمان با پدر و مادرش زندگی می‌کرد. این خانه حدود یک سال پیش با قیمت 2.6 میلیون دلار به فروش رسید. رزومه هم‌بنیان‌گذار مایکروسافت ظاهرا در آن زمان با دستگاه تایپ نوشته شده بود، چون کامپیوترهای شخصی هنوز رایج نشده بودند.

World of Words

منبع:linkedin

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *