بایننس

بایننس از سیستم اثبات رزرو بیت کوین رونمایی کرد؛ 101 درصد نقدینگی به‌ازای سرمایه‌های کاربران

بایننس از سیستم اثبات رزرو بیت کوین رونمایی کرد؛ 101 درصد نقدینگی به‌ازای سرمایه‌های کاربران

صرافی بایننس در اقدام جدیدی از راه‌اندازی سیستم اثبات رزرو جدیدی خبر داد که وجود نقدینگی برای تسویه حساب با کاربران را تأیید می‌کند.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|صرافی بزرگ بایننس به‌دنبال سقوط صرافی FTX از سیستمی برای اثبات رزرو (PoR) بیت کوین رونمایی کرده که نقدینگی موجود در این شرکت را تضمین می‌کند. بایننس می‌گوید به‌ازای تمام بیت کوین موجود در حساب کاربران این صرافی، 101 درصد بیت کوین رزرو ذخیره کرده است.
بزرگ‌ترین صرافی دنیا از نظر حجم معاملات روزانه، از سیستم جدیدی پرده برداشته که ضمانت می‌دهد کاربران هر لحظه امکان برداشت دارایی‌های خود را خواهند داشت. بایننس ابتدا چند هفته پیش آدرس کیف پول‌های خود را به‌صورت عمومی به اشتراک گذاشت تا نشان دهد که دارایی‌های زیادی برای تسویه حساب کاربران دارد. این شرکت حالا تأیید کرده که این دارایی‌ها نه متعلق به کاربران، بلکه متعلق به خود این شرکت است.
بایننس برای راه‌اندازی این سیستم از فناوری درخت مرکل استفاده کرده است تا موجودی تمام حساب‌های کاربری را دربرگرفته و این اطلاعات را رمزنگاری کند. کاربران این صرافی تا پایان روز 22 نوامبر در مجموع 575742.4228 بیت کوین داشتند که تقریباً معادل 9.5 میلیارد دلار می‌شود. در آن‌سو، رقم موجودی رزرو این شرکت 582485 بیت کوین است تا بتواند در هر لحظه با تمام کاربران تسویه حساب کند.
اثبات رزرو بیت کوین برای تمام محصولات بایننس
به‌لطف استفاده از درخت مرکل، هر کاربر می‌توانند با استفاده از هش ریشه ببیند که آیا حساب او در این تراز لحاظ شده است یا خیر. این شرکت می‌گوید تراز حساب کاربران در محصولات مختلف از جمله اسپات، مارجین، فیوچر، Funding, Earn و Options Wallet در نظر گرفته شده است.
این شرکت قرار است در آینده چنین سیستم رزروی را برای اتریوم، تتر، USDC, BUSD و BNB هم راه‌اندازی کند. اقدام اخیر به‌منظور جلب اعتماد کاربران اجرا شده است. صرافی FTX چند هفته پیش به‌دلیل ناتوانی در تسویه حساب کاربران دچار ورشکستگی شد. عده زیادی از کاربران این صرافی به یک‌باره تصمیم گرفتند دارایی‌های خود را از این پلتفرم خارج کنند، اما FTX قادر به بازپرداخت این دارایی‌ها نبود.
همچنین صرافی رمزارز «کراکن» مستقر در ایالات متحده آمریکا، با انتشار پستی اعلام کرد که دسترسی به برخی از حساب‌های مرتبط با FTX و آلامدا ریسرچ و همچنین حساب‌های مدیران آنها را به دلیل مسائل مرتبط با کلاهبرداری، سهل‌انگاری و سوءرفتار مسدود کرده است.
کراکن در پست توییتری مورخ 13 نوامبر به این موضوع اشاره کرد که این حساب‌ها با هدف محافظت از طلبکاران مسدود شده‌اند و وجوه سایر کاربران این صرافی تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند و ذخایر آنها به‌صورت کامل نزد کراکن حفظ می‌شود.
مسدود‌کردن حساب‌های FTX توسط صرافی کراکن
یکی از سخنگویان صرافی کراکن در مصاحبه‌ای اعلام کرد که کراکن به‌صورت کامل تحولات مربوط به صرافی FTX را رصد کرده و با مجریان قانون نیز در ارتباط بوده و حالا چنین تصمیمی گرفته است. به موجب این تصمیم، دسترسی به برخی حساب‌هایی که به گمان کراکن در کلاهبرداری، سهل‌انگاری و سوءرفتار نقش داشته‌اند، مسدود شده است.
سخنگوی این صرافی همچنین در مصاحبه خود اضافه کرده است که هر حساب کاربری مسدود‌شده در این صرافی را به‌صورت موردی بررسی می‌کند و در صورت لزوم، در مورد آن اقدامات تحلیلی بیشتری انجام می‌دهد.
صرافی کراکن بعد از ثبت درخواست ورشکستگی فصل ۱۱ آمریکا توسط FTX و بیش از ۱۰۰ شرکت و نهاد مرتبط با آن، از جمله شرکت تجاری آلامدا ریسرچ، در تاریخ ۱۱ نوامبر تصمیم گرفت برخی حساب‌ها را مسدود کند. هم‌زمان با ثبت درخواست مربوطه، «سام بنکمن-فرید» نیز از سمت مدیرعاملی FTX کنار رفت که مجموعه این اتفاقات باعث شد کراکن چنین تصمیمی بگیرد.

World of Words

منبع: bionance kraken

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *