reid hoffman

هم‌بنیان‌گذاران لینکدین و دیپ مایند با هوش مصنوعی گفتگو با کامپیوترها را ممکن می‌کنند

هم‌بنیان‌گذاران لینکدین و دیپ مایند با هوش مصنوعی گفتگو با کامپیوترها را ممکن می‌کنند

دو نفر از نوابغ دنیای فناوری با یکدیگر وارد همکاری شده‌اند تا یکی از اصلی‌ترین مشکلات دنیای کامپیوترها را برطرف کنند. هم‌بنیان‌گذاران لینکدین و دیپ مایند با کمک یکدیگر استارتاپی به نام «Inflection AI» را تأسیس کرده‌اند تا از هوش مصنوعی برای کمک به بشر در حرف زدن با کامپیوترها استفاده کنند.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|به گزارش CNBC، «راید هافمن»، هم‌بنیان‌گذار لینکدین و «مصطفی سلیمان»، هم‌بنیان‌گذار دیپ مایند امیدوارند که ظرف مدت 5 سال بتوانند با Inflection AI کاری کنند که انسان‌ها قابلیت گفتگو با زبان عادی با کامپیوترها را داشته باشند.
سلیمان مدیرعامل این استارتاپ خواهد بود و همکار قبلی او در دیپ مایند، «کارن سیمونیان» هم به عنوان دانشمند ارشد شرکت فعالیت خواهد کرد. Inflection AI می‌خواهد وسعت استارتاپ خود را نسبتاً کوچک نگه دارد تا تیم آن‌ها بتواند تمرکز و سرعت بالایی داشته باشد.
سلیمان و هافمن حدود یک دهه است که یکدیگر را می‌شناسند و از مدت‌ها قبل این ماجراجویی مشترک را برنامه‌ریزی کرده بودند. مصطفی سلیمان در سال 2019 به دنبال انتقاداتی که علیه شیوه‌های مدیریتی او مطرح شده بود، به مرخصی رفت و ابتدای بهمن ماه امسال رسماً دیپ مایند را ترک کرد. پیش‌تر اعلام شده بود که او برای همکاری با هافمن به Grelock Partners می‌پیوندد.

از هوش مصنوعی Inflection AI اطلاعاتی موجود نیست

در حال حاضر اطلاعات زیادی درباره استارتاپ جدید این دو نفر در دسترس نیست. هنوز نمی‌دانیم که این استارتاپ چه مخاطبانی را هدف قرار داده و چه زمانی اولین محصولش را عرضه خواهد کرد. با این حال، آن‌ها هدف خود را پیدا کرده‌اند و قصد دارند به حل یکی از بزرگ‌ترین مشکلات فعلی در دنیای کامپیوترها بپردازند.
حتی اگر این استارتاپ صرفاً به دنبال توسعه یک دستیار صوتی هوشمند باشد، در صورت موفقیت می‌تواند تحول عظیمی در چگونگی ارتباط ما با کامپیوترها ایجاد کند و زندگی بسیاری از مردم را که در استفاده از کامپیوترها مشکل دارند، آسان‌تر سازد.
«مصطفی سلیمان»، هم‌بنیان‌گذار شرکت تحقیقات هوش مصنوعی دیپ مایند (DeepMind) که از زیرمجموعه‌های آلفابت به حساب می‌آید از این شرکت خارج شد تا مسیر خود را در کمپانی Greylock دنبال کند. او هشت سال پیش به گوگل پیوسته بود و اخیراً سمت مدیریت محصول AI را بر عهده داشت.
سلیمان در سال 2014 با خرید دیپ مایند توسط گوگل به این شرکت پیوست. او ظاهراً در سال 2019 پس از اتهامات مربوط به زورگویی به کارمندان به مرخصی اجباری فرستاده شده بود. به گزارش انگجت، سلیمان چندی قبل در پادکستی به همراه «راید هافمن» از Greylock حاضر شد و اذعان کرد که در انجام وظایف خود اشتباه کرده و بابت صدماتی که ممکن است به افراد زده باشد، عذرخواهی می‌کند.

مخالفت مصطفی سلیمان با همکاری گوگل و وزارت دفاع آمریکا

سلیمان یکی از مدیران ارشد هوش مصنوعی گوگل بود که در ماجرای همکاری این شرکت با وزارت دفاع آمریکا به جمع معترضان پیوست. گوگل در نهایت از آن پروژه کناره گرفت اما دوباره در ماه نوامبر اعلام شد که آلفابت می‌خواهد در قرارداد جنگ ابری پنتاگون سهیم باشد.
دیپ مایند احتمالاً بیش از هر چیز به خاطر سیستم‌های هوش مصنوعی شناخته می‌شود که قادر به رقابت با بهترین بازیکنان بازی‌های مختلف هستند. گوگل از الگوریتم‌های این شرکت برای بهبود تخمین زمان باقی مانده تا مقصد در سرویس گوگل مپس و حتی شناسایی سرطان سینه استفاده کرده است.

World of Words

منبع: cnbc


 

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *