بنیاد چان زاکربرگ-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر

بنیاد «چان زاکربرگ» ۳.۴ میلیارد دلار برای بهبود سلامت عمومی هزینه می‌کند

بنیاد «چان زاکربرگ» ۳.۴ میلیارد دلار برای بهبود سلامت عمومی هزینه می‌کند

بنیاد «چان زاکربرگ» که در زمینه فعالیت‌های بشردوستانه فعالیت می‌کند و توسط مارک زاکربرگ و همسرش «پریسیلا چان» مدیریت می‌شود، می‌خواهد ظرف ۱۰ تا ۱۵ سال آینده ۳.۴ میلیارد دلار به منظور بهبود پیشرفت‌های علمی و زیست داروها هزینه کند.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|او نیمه از یکی از قدرتمندترین زوج‌های جهان است با این وجود هنوز چیز زیادی در مورد بانوی اول فیسبوک و همسر مارک زاکربرگ ، پریسیلا چان، نمی‌دانیم. زنی که قلب مؤسس میلیاردر این شبکه اجتماعی مشهور را تسخیر کرده اولین مصاحبه تلویزیونی خود را با ساوانا گاتری انجام داده و در طی این مصاحبه بود که اطلاعات بیشتری در مورد دوران کودکی و ازدواج خود با زاکربرگ فاش کرد. این دو در دانشگاه هاروارد همکلاسی بوده و نزدیک به یک دهه نامزد بودند تا اینکه در می ۲۰۱۲ ازدواج کردند. چان قبلاً معلم مدرسه بوده و اکنون با دریافت مدرک خود در زمینه پزشکی می‌خواهد به عنوان پزشک متخصص اطفال مشغول به کار شود.

نظر چان در مورد مارک

پریسیلا چان در مورد مارک زاکربرگ می‌گوید: «به نظرم مایه تأسف است وقتی مردم مارک بامزه و متفکری که من می‌شناسم را نمی‌بینند. او بسیار حساس است و واقعاً به نیازهای دیگران و خواسته‌هایشان اهمیت می‌دهد و واقعاً می‌خواهد که بتواند روز یک نفر دیگر را بسازد؛ و این مارکی است که من می‌بینم».

بنیاد چان زاکربرگ

بنیاد چان زاکربرگ که به اختصار CZI خوانده می‌شود، به‌تازگی اعلام کرده که در طرحی تازه می‌خواهد فرآیندهای بیولوژیکی سراسر بدن را به‌صورت آنی مشاهده، اندازه‌گیری و تحلیل کند. این شرکت که هدف جاه‌طلبانه درمان، پیش‌گیری یا مدیریت همه بیماری‌ها را تا پایان قرن ۲۱ دنبال می‌کند، می‌گوید در یک دهه آینده تمرکز خود را بر توسعه تحقیقات، مؤسسات و فناوری‌هایی خواهد گذاشت که می‌توانند در مسیر رسیدن به این هدف به کمک آن‌ها بیایند.

چان و زاکربرگ-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر

«جف مک‌گرگور» سخنگوی CZI می‌گوید این بنیاد ۵۰۰ میلیون دلار صرف راه‌اندازی موسسه‌ای با تمرکز بر هوش مصنوعی در دانشگاه هاروارد خواهد کرد. این موسسه که بودجه خود را در طول ۱۵ سال دریافت می‌کند، به یاد مادر مارک زاکربرگ موسسه «کارن کمپنر زاکربرگ» نام‌گذاری خواهد شد.

بنیاد چان زاکربرگ اهداف بزرگی در سر دارد

مک‌گرگور می‌گوید ۶۰۰ تا ۹۰۰ میلیون دلار در موسسه تصویربرداری زیست پزشکی CZI سرمایه‌گذاری می‌شود. ۱ میلیارد دلار دیگر هم به «شبکه زیست هاب چان زاکربرگ» تزریق خواهد شد، این پروژه می‌خواهد مؤسسات علمی را گرد هم بیاورد تا دانشمندان با همفکری یکدیگر به حل چالش‌های بزرگ علمی بپردازند. افزون بر این، ۸۰۰ میلیون دلار دیگر ظرف مدت ۱۰ سال به این زیست هاب تعلق می‌گیرد تا فناوری‌های لازم برای درمان بیماری‌ها را توسعه دهد.

پنجمین سالگرد

پریسیلا چان در پنجمین سالگرد تأسیس CZI گفت: «در این پنج سال از طریق همکاری با دانشمندان، بیماران و جوامع متن باز یاد گرفتیم کجا می‌توانیم بیشترین اثرگذاری را در تسریع زیست داروها داشته باشیم. حالا آماده‌ایم تا فصل بعدی کار خود را آغاز کنیم.» این بنیاد تاکنون بودجه صدها پروژه، آزمایش و تحقیقات علمی را تأمین کرده است.

World of Words

منبع: techxplore


دیدگاه ها بسته شده اند.