میکرواستراتژی-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر

مدیرعامل شرکت میکرواستراتژی: قیمت بیت کوین به ۶ میلیون دلار می‌رسد

مدیرعامل شرکت میکرواستراتژی: قیمت بیت کوین به ۶ میلیون دلار می‌رسد

«مایکل سیلور»، مدیرعامل شرکت میکرواستراتژی انتظار دارد که قیمت بیت کوین به ۶ میلیون دلار برسد. او که خودش شخصاً ۱۷, ۷۳۲ بیت کوین دارد، می‌گوید این رمز ارز توقف‌ناپذیر شده و جای طلا را خواهد گرفت. شرکت میکرواستراتژی نیز در مجموع ۱۲۲, ۴۷۸ بیت کوین دارد.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|آقای سیلور اخیراً در مصاحبه‌ای درباره راهبرد خودش پیرامون دنیای رمز ارزها صحبت و آینده بیت کوین را پیش‌بینی کرده است. طبق اعلام سیلور، رقم دارایی‌های او با قیمت فعلی رمز ارز بزرگ بازار به ۸۵۸ میلیون دلار می‌رسد. مدیرعامل میکرواستراتژی هرگز بیت کوین‌های خود را نفروخته و نمی‌خواهد آن‌ها را بفروشد.
از سوی دیگر، ارزش بیت کوین‌های این شرکت به ۶ میلیارد دلار می‌رسد. بر اساس اطلاعاتی که از سوی مایکرواستراتژی منتشر شده، آن‌ها این کوین‌ها را با میانگین قیمت ۲۹, ۸۶۱ دلار خریدند و حالا به سود بالقوه ۲.۳ میلیارد دلاری دست پیدا کرده‌اند.

قیمت بیت کوین ابتدا به ۶۰۰ هزار دلار می‌رسد

مایکرواستراتژی خودش را به عنوان بزرگ‌ترین شرکت سهامی عامی معرفی می‌کند که در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است. این شرکت همچنین می‌گوید آن‌ها نخستین شرکت عمومی جهان هستند که بیت کوین را به عنوان دارایی رزرو اصلی خود معرفی کرده‌اند. راهبرد تجاری آن‌ها شامل تهیه و نگهداری بلندمدت از بیت کوین است. این شرکت می‌خواهد از مازاد درآمدهای نقدی خود همچنان بیت کوین خریداری کند.
مایکل سیلور پیش‌تر در ماه نوامبر گفته بود که بیت کوین توقف‌ناپذیر است و به یک دارایی کلاس ۱۰۰ تریلیون دلاری تبدیل می‌شود. او چند هفته پیش مدعی شده بود که زمانی طلا خواستنی‌ترین شیوه ذخیره‌سازی ارزش بود، اما اکنون بیت کوین دارد جای این فلز گران‌بها را می‌گیرد.
مدیرعامل میکرواستراتژی باور دارد که قیمت بزرگ‌ترین ارز دیجیتالی ابتدا به ۶۰۰ هزار دلار می‌رسد و در نهایت چند سال بعد قیمت ۶ میلیون دلار را لمس می‌کند. با این حال، او زمان دقیقی را برای پیش‌بینی خود اعلام نکرده است.

رشد بیت کوین-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر

معاون بانک مرکزی بریتانیا

همچنین معاون بانک مرکزی بریتانیا می‌گوید افرادی که حوزه رمز ارزها سرمایه‌گذاری می‌کنند باید از خطرات احتمالی آن آگاه بوده و آماده باشند تا همه چیز خود را از دست بدهند. وی معتقد است به زودی بیت کوین به دارایی بی‌ارزشی تبدیل می‌شود و می‌تواند باعث سقوط مالی شود.
بیت کوین،‌ این رمز ارز محبوب اوایل نوامبر به بالاترین قیمت خود یعنی 67000 دلار رسید، اما پس از انتشار خبرهایی در مورد واریانت امیکرون کرونا اوضاع تا حدی تغییر کرد.
«سر جان کانلیف» معاون بانک مرکزی انگلیس می‌گوید:
«بانک مرکزی باید آماده خطرات احتمالی مرتبط با افزایش ارزش دارایی‌های کریپتو و محبوبیت فزاینده آن‌ها باشد. قیمت رمز ارزها می‌تواند بسیار متغیر باشد و حتی از نظر تئوری قیمت [بیت کوین] ممکن است به صفر برسد».

ارزش بازار دارایی رمز ارز

ارزش بازار دارایی‌های کریپتو از اوایل سال 2020 ده برابر شده و به حدود 2.6 تریلیون دلار رسیده است که حدود 1 درصد از دارایی‌های مالی جهان است. حدود 0.1 درصد از ثروت خانواده‌های بریتانیا در بیت کوین و دارایی‌های رمزنگاری مشابه مانند اتریوم و بایننس کوین سرمایه‌گذاری شده است. حدود 2.3 میلیون کاربر دارایی‌های رمز ارز دارند و به صورت متوسط هر کاربر حدود 300 پوند ارز دیجیتال دارد.
کمیته سیاست مالی بانک مرکزی انگلیس که به دنبال بحران مالی سال 2008 برای نظارت بر ریسک‌های احتمالی تشکیل شد، در جلسه هفته گذشته در مورد تهدید رمزارزها بر ثبات مالی بریتانیا صحبت کرد. از نظر این کمیته رشد سریع قیمت چنین دارایی‌ها می‌تواند خطرات زیادی را به همراه داشته باشد.
بانک مرکزی بریتانیا معتقد است که موسسه‌های بزرگ باید رویکرد محتاطانه‌ای نسبت به پذیرش دارایی‌های کریپتویی داشته باشند و به صورت منظم تحولات بازار را رصد کنند.
شورای ناظر بر تبلیغات انگلستان نیز در مورد دارایی‌های کریپتویی هشدار داده است و تبلیغات در مورد فعالیت صرافی‌ها و موسسه‌های مالی را تأیید نمی‌کند.

World of Words

منبع: thecoincorner


دیدگاه ها بسته شده اند.