کنگره موبایل 2022

ممنوعیت حضور برخی شرکت‌های روسیه در کنگره جهانی موبایل 2022

ممنوعیت حضور برخی شرکت‌های روسیه در کنگره جهانی موبایل 2022

به دنبال حمله نظامی روسیه به اوکراین، برگزار‌کنندگان کنگره جهانی موبایل (MWC) برخی شرکت‌های روسی را از حضور در بزرگ‌ترین نمایشگاه فناوری موبایل جهان ممنوع خواهند کرد؛ نمایشگاهی که از تاریخ 28 فوریه تا 3 مارس (9 تا 12 اسفند) برگزار می‌شود.


اقیانوس آبی خبر _ اخبار برندها|به گزارش رویترز، GSMA نهادی که این رویداد را سازماندهی می‌کند، تایید کرد که پاویون روسیه امسال نمی‌تواند محصولات موبایل این کشور را در رویداد مستقر در بارسلونا به نمایش بگذارد، زیرا این کشور هم اکنون به دلیل حمله نظامی به کشور اوکراین، با تحریم‌های گسترده‌ای از سراسر جهان روبرو شده است.
«جان هافمن»، مدیرعامل GSMA اعلام کرد که تعداد کمی از شرکت‌های روسی و مدیران آن‌ها نمی‌توانند در این کنگره حضور داشته باشند، اما نام این شرکت‌ها فاش نشده است و اشاره کرد که لیست تحریم آن‌ها همچنان در حال تغییر است. با این حال شرکت‌هایی که به روسیه مرتبط هستند مانند شرکت مخابرات هلندی VimpelCom همچنان می‌توانند با پرداخت هزینه مربوطه به انجمن، در این رویداد حضور داشته باشند.

لغو یا تغییر زمان برگزاری کنگره جهانی موبایل؟

هرچند GSMA با انتشار بیانیه‌ای در وب‌سایت خود، حمله نظامی روسیه را به شدت محکوم کرد، اما هافمن تایید کرد که هیچ برنامه‌ای برای لغو یا تغییر زمان برگزاری کنگره وجود ندارد. با این حال او در مصاحبه خود اعلام کرد که با «وضعیت در حال تحولی مواجه هستیم» و آن‌ها «به بررسی‌های خود ادامه خواهند داد.»
پیش‌بینی می‌شود که کنگره جهانی موبایل سال 2022 بین 40 هزار تا 60 هزار بازدیدکننده داشته باشد که با این وجود، یکی از بزرگ‌ترین رویدادهای حضوری از زمان شروع همه‌گیری کرونا خواهد بود.
حمله نظامی روسیه به اوکراین در روزهای گذشته به تیتر اصلی بسیاری از نشریات تبدیل شده است. در حوزه فناوری نیز گزارش‌هایی درباره آن منتشر شده بود. به عنوان مثال ناسا تایید کرده بود که با همکاری خود با روسیه برای پروژه‌های فضایی ادامه خواهد داد و همچنین حجم معاملات صرافی‌های رمزارز در اوکراین سه برابر شد.
همچنین انجمن GSM، متولی اصلی برگزاری رویداد کنگره جهانی موبایل اعلام کرده که MWC 2022 ماه آینده از تاریخ 9 تا 12 بهمن به‌صورت حضوری در بارسلونا اسپانیا برگزار می‌شود. این رویداد در دو سال اخیر به خاطر همه‌گیری ویروس کرونا دچار مشکل شده بود، اما به نظر می‌رسد که امسال حتی شیوع سویه امیکرون هم جلوی برپایی این مراسم را نخواهد گرفت.
به گزارش وب‌سایت TechRadar، انجمن GSM در بیانیه‌ای اعلام کرده است: «با توجه به شرایط دائما در حال تغییر جهان، برنامه‌ریزی برای MWC پویا خواهد بود. ما مدام در حال بررسی جدیدترین اطلاعات از مقامات رسمی هستیم و برنامه‌های خود را با مطابق با آن تغییر می‌دهیم. تیم‌های ما مشغول آماده‌سازی MWC بارسلونا هستند که انتهای فوریه برگزار می‌شود و توصیه می‌کنیم برای کسب تمام اطلاعات لازم به منظور برنامه‌ریزی برای یک تجربه ایمن به وب‌سایت ما مراجعه کنید.»

شرکت‌های بزرگ به کنگره جهانی موبایل 2022 می‌روند؟

هفته گذشته شاهد برگزاری رویداد CES 2022 در لاس وگاس آمریکا بودیم. این نمایشگاه هم با وجود کناره‌گیری بسیاری از شرکت‌های بزرگ از حضور فیزیکی در محل رویداد، همچنان طبق برنامه برپا شد. با این حال، شرکت‌هایی مثل انویدیا، اینتل و AMD پنل‌های خود را به‌صورت آنلاین برگزار کردند. حالا باید منتظر بمانیم تا ببینیم MWC 2022 نیز سرنوشت مشابهی خواهد داشت و شرکت‌ها از حضور در آن امتناع می‌کنند یا خیر.

World of Words

منبع: reuters


 

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *