مایکروسافت و اکتیویژن بلیزارد-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر

مایکروسافت با قراردادی به ارزش ۶۸٫۷ میلیارد دلار، اکتیویژن بلیزارد را تصاحب می‌کند

مایکروسافت با قراردادی به ارزش ۶۸٫۷ میلیارد دلار، اکتیویژن بلیزارد را تصاحب می‌کند

مایکروسافت در اقدامی غیرمنتظره، از تصاحب مجموعه بزرگ اکتیویژن بلیزارد طی قراردادی به مبلغ ۶۸٫۷ میلیارد دلار خبر داد.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|مایکروسافت روند تصاحب اکتیویژن، ناشر پرحاشیه عناوین محبوبی همچون Call of Duty و World of Warcraft و Diablo را طی می‌کند. توافق بین مایکروسافت و اکتیویژن، ارزشی معادل ۶۸٫۷ میلیارد دلار خواهد داشت؛ مبلغی که به‌مراتب از تصاحب ۲۶ میلیارد دلاری لینکدین از سوی ردموندی‌ها نیز فراتر است. تصاحب مجموعه اکتیویژن بلیزارد را می‌توان بزرگ‌ترین اقدام مایکروسافت در صنعت بازی دانست، این شرکت می‌گوید پس از نهایی‌شدن تصاحب اکتیویژن، «به سومین شرکت درآمدزای صنعت بازی پس از تنسنت و سونی» بدل خواهد شد.

نهایی‌سازی

مایکروسافت در نظر دارد تا پس از نهایی‌سازی فرایند تصاحب اکتیویژن-بلیزارد، بسیاری از بازی‌های اکتیویژن را دراختیار کاربران Xbox Game Pass قرار خواهد داد؛ بدین ترتیب مایکروسافت فرنچایزهای محبوبی همچون وارکرفت، دیابلو، اورواچ، کال آو دیوتی و کندی کراش را منتشر خواهد کرد. فیل اسپنسر، مدیر ایکس باکس در رابطه با تصاحب اکتیویژن می‌گوید:
پس از نهایی‌سازی قرارداد، تا جایی که می‌توانیم، بسیاری از بازی‌های اکتیویژن بلیزارد، از جمله عناوین جدید و بازی‌های موجود در کاتالوگ این شرکت را به Xbox Game Pass و PC Game Pass اضافه خواهد کرد.

اکتیویژن بلیزارد-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر
درحالی‌که مایکروسافت به روند تصاحب استودیوها برای جذب کاربران بیشتر به گیم‌پس ادامه می‌دهد؛ این سرویس اکنون از ۲۵ میلیون کاربر میزبانی می‌کند.
خبر تصاحب ۶۹ میلیارد دلاری اکیتویژن بیلزارد به‌دست مایکروسافت درحالی منتشر شد که این شرکت بازی‌ساز ماه‌ها درگیر اتهامات آزار و اذیت جنسی بود. جولای سال گذشته، ادارهٔ اشتغال عادلانه و مسکن کالیفرنیا (DFEH)، به اتهام ترویج فرهنگ «آزار مداوم جنسی» علیه اکتیویژن شکایت کرد. پس از شکایت ادارهٔ DFEH، تعداد بیشتری از کارکنان با شکایات مشابهی را مطرح کردند؛ به طوری که در نهایت اکتیویژن با کمیسیون فرصت شغلی برابر آمریکا به توافقی ۱۸ میلیون دلاری دست یافت؛ البته توافق اخیر در روند تجدیدنظر قرار دارد و بر اساس گزارش‌ها، از جولای گذشته تاکنون بیش از ۴۰ تن از کارکنان اکتیویژن بلیزارد، آن را ترک کرده‌اند.

رفع مشکلات

ردموندی‌ها در حال حاضر درباره استراتژی خود برای رفع مشکلات اخیر اکتیویژن اظهار نظری نکرده‌اند؛ آن‌ها می‌گویند فعلاً بابی کاتیک در سمت مدیرعاملی اکیتویژن بلیزارد باقی می‌ماند. به نظر می‌رسد که پس از نهایی‌سازی فرایند تصاحب، کاتیک از سمت خود برچیده خواهد شد. فیل اسپنسر که پیش‌تر سمت ریاست واحد بازی مایکروسافت را بر عهده داشت، اکنون مدیرعامل Microsoft Gaming به شمار می‌آید و مایکروسافت می‌گوید کسب‌وکار اکتیویژن بلیزارد به‌صورت مستقیم به اسپنسر گزارش خواهد داد.
مایکروسافت یک سال پس از تصاحب ۷٫۵ میلیارد دلاری بتسدا (زنیمکس مدیا)، اکنون در حال نهایی‌سازی روند تصاحب اکتیویژن بلیزارد است. در آن زمان با اضافه شدن زنیمکس مدیا، تعداد استودیوهای ایکس باکس را به ۲۳ تیم رسید. ردموندی‌ها انتظار دارند که تصاحب اکتیویژن در سال مالی ۲۰۲۳ نهایی شود؛ بدین مفهوم که احتمالاً تا ۱۸ ماه آینده چنین اتفاقی نخواهد افتاد.

World of Words

منبع: news.xbox


دیدگاه ها بسته شده اند.