خودروی اپل اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (2)

ماشین اپل از راه می رسد!

بر اساس آخرین اخبار منتشرشده، خودروی خودران اپل دو سال زودتر از موعد مقرر، در سه‌ماهه‌ی سوم ۲۰۲۱ رونمایی خواهد شد.

اقیانوس آبی خبر اخبار برندها | اولین زمزمه‌های خودروی خودران برند خوش نام اپل در سال ۲۰۱۴-۲۰۱۵ و در قالب پروژه‌ی تایتان رسانه‌ای شد و تاکنون بارها اخباری مبنی بر عرضه‌ی این اتومبیل با نام احتمالی «Apple Car» منتشر شده است؛ اما شاید دیگر وقت آن رسیده باشد که این شایعات به حقیقت تبدیل شوند. آخرین اطلاعات منتشرشده، مُهر تأیید دیگری بر علاقه‌ی برند اپل بر عرضه‌ی خودروی فیزیکی و نه محدود به نرم‌افزار یا گیت‌ سخت‌افزاری است. اگر اخبار چند وقت اخیر را دنبال کرده باشید، شایعات و اخبار پروژه‌ی تیتان یا همان خودروی خودران اپل، به شکل عجیبی و به یک‌باره افزایش یافته است.

عجیب بودن این اخبار به این دلیل است که غول فناوری کوپرتینو سال‌ها پروژه‌ی یادشده را به‌صورت مخفیانه و دور از رسانه‌های خبری پیش می‌برد. ممکن است این حجم از شایعات نشانه‌ای از نزدیک شدن به زمان رونمایی این محصول باشد. چندی پیش، مشخص شد که جان جیاناندریا (John Giannander) رئیس بخش هوش مصنوعی اپل، رهبری تیم پروژه‌ی تایتان را بر عهده گرفته است و از این پس خودروی خودران  برند اپل تحت نظارت او توسعه خواهد یافت.

علاوه بر این، اخباری مبتنی بر همکاری TSMC و اپل به‌منظور تولید تراشه‌های این نوع اتومبیل‌ منتشر شده. بر اساس خبر Economic Daily News و چندی از مدیران ناشناس در زنجیره‌ی خط تولید اپل، خودروی الکتریکی اپل حداقل دو سال زودتر از موعد و در سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد. این خبرگزاری ادعا می‌کند که تولیدکنندگان تایوانی در حال آماده‌ شدن برای تولید اجزای Apple Car، از اوایل سه‌ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۱ هستند و به این نکته اشاره می‌کند که اپل به‌صورت مخفیانه دَه‌ها نمونه‌ی اولیه از این خودرو را در جاده‌های کالیفرنیا آزمایش کرده است.

خودروی اپل اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (1)

خودروی اپل اقیانوس آبی خبر اخبار برندها (1)

شایعه یا واقعیت؟

اپل در سال ۲۰۱۷ از DMV کالیفرنیا مجوز آزمایش وسایل نقلیه خودران را دریافت کرد و در آن سال با استفاده از شاسی‌بلندهای لکسوس مجهز به لایدار (LiDAR)، آزمون‌وخطا را در بزرگ‌راه‌های آمریکا آغاز کرد. بسیاری از منابع، از جمله مینگ-چی کو، اعلام کرده بودند که اتومبیل اپل بین سال‌های ۲۰۲۳ تا ۲۰۲۵ رونمایی خواهد شد؛ اما طبق گزارش جدید به نقل از مدیری ناشناس در یک کارخانه‌ی تولیدی بزرگ تایوانی، اپل هدف خود را برای رونمایی از این محصول، در رویداد سنتی ماه سپتامبر ۲۰۲۱ (شهریور ۱۴۰۰) قرار داده است.

هر چیزی امکان‌پذیر است؛ اما بازه‌ی زمانی زودتر کمی دور از انتظار خواهد بود؛ مخصوصا در زمانی‌که جهان به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا دچار محدودیت‌ تولید و بسته شدن مراکز تولیدی شده است. بازه‌ی زمانی یادشده دقیقا زمان معرفی آیفون‌های جدید محسوب می‌شود و به نظر نمی‌رسد غول فناوری کوپرتینو در یک رویداد دو محصول بزرگ و مهم را در کنار هم رونمایی کند. در اوایل این ماه خبرگزاری DigiTimes گزارش داد که اپل در حال مذاکره مقدماتی با تأمین‌کنندگان الکترونیک خودرو است که نشان می‌دهد پروژه خودروی آن هنوز در مراحل اولیه باقی مانده است. همچنین گفته می‌شود TSMC به‌عنوان تنها تأمین‌کننده‌ی تراشه‌های اپل، روی تراشه‌های خودران کار می‌کند.

بر اساس اخبار و شایعات قبلی، انتظار می‌رود پروژه‌ی تایتان غول فناوری کوپرتینو بر توسعه‌ی فناوری برای تسهیل اتومبیل‌های خودران متمرکز باشد؛ اما گزارش‌های دیگر نشان می‌دهد که برند اپل می‌تواند وسیله‌ی نقلیه‌ی تمام‌عیار خود را نیز توسعه دهد. با توجه به اینکه خودروسازان معمولا از سال‌ها قبل خودروهای جدیدشان را معرفی و در زمان دیگری به بازار عرضه می‌کنند، انتظار می‌رود اپل همین رویه را پیش گیرد و پیش‌نمایش Apple Car را در اواخر سال ۲۰۲۱ به نمایش بگذارد؛ اما عرضه‌ی آن را به زمان دیگری موکول کند.

World of words

دیدگاه ها بسته شده اند.