اقیانوس آبی خبر-اخبار برندها-برند اندوک-برند آرامکو

شرکت­‌های بزرگ نفتی با برند آرامکو و برند ادنوک قصد فروش سرمایه‌های جدید را دارند

شرکت­های بزرگ نفتی با برند آرامکوی عربستان و برند ادنوک امارات سهام بیشتری در بخش‌های مختلف حاری، اکتشاف، تولید و حتی پتروشیمی به فروش گذاشته‌اند و در فکر جذب سرمایه‌گذاران خارجی هستند.

اقیانوس آبی خبر اخبار برندها| به نقل از اویل پرایس، بزرگ‌ترین شرکت‌های نفت خاورمیانه از جمله برند آرامکوی عربستان و شرکت ملی نفت ابوظبی (برند ادنوک) به دنبال افزایش قیمت‌ها، در فکر فروش سرمایه‌های بیشتری هستند تا سهام خود را در کسب و کارهای تولید و اکتشاف و پتروشیمی به پول تبدیل کنند.

برند آرامکوی عربستان قصد فروش بخشی از سرمایه‌های خود از جمله خط لوله‌های گاز و سهام خود در پالایشگاه‌ها و نیروگاه‌های برق را دارد.

اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر-برند اندوک-برند آرامکو

 در اوایل سال جاری میلادی اعلام شد برند آرامکو که تمام پروژه‌های اکتشاف و تولید نفت در عربستان را در اختیار دارد، قصد دارد بخشی از سهام خود را در میادین نفتی غیر استراتژیک به سرمایه‌گذاران خارجی واگذار کند.

برند آرامکو تا حالا 49 درصد از سهام در خط لوله‌های خود را به کنسرسیومی به رهبری شرک ای آی جی گلوبال انرژی آمریکا به ارزش 12.4 میلیارد دلار فروخته است.

 در امارات هم برند ادنوک برای عرضه اولیه سهام خود در بورس در بخش حفاری آماده می‌شود و قصد دارد سرمایه‌گذاران خارجی را به این پروژه‌ها جذب کند.

برند ادنوک قبلا هم میلیاردها دلار از فروش سرمایه‌های خود در بخش انرژی درآمد داشته است. برای مثال این شرکت 49 درصد از سهام خود در خط لوله‌های گاز را به مبلغ 10 میلیارد دلار در سال گذشته واگذار کرده است. این فروش آغاز فروش سرمایه از سوی تولیدکنندگان حاشیه خلیج فارس بود که به دنبال کسب پول نقد و جذب سرمایه‌گذاران هستند.

عمان و بحرین هم به فکر تبدیل کردن سرمایه‌های خود به پول از طریق فروش سهام افتاده‌اند.

World of Words

منبع: خبرگزاری تسنیم


 

دیدگاه ها بسته شده اند.