شرکت سرمایه گذاری بهمن

برند بهمن در کنار سرمایه‌گذاری‌های دیگر

برند بهمن در ادامه سرمایه گذاری های خود، اقدامتی در در حوزه انرژی و حمل و نقل برقی به ثبت رساند که قطعه‌ای دیگر از این پازل را با سرمایه‌گذاری در لیان تکمیل نمود. لیان دارای تکنولوژی و تجربه طراحی و ساخت پک‌های باتری صنعتی، خودرو و حمل و نقل برقی (دریایی، هوایی و زمینی) است.

اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها | این تیم که در مرحله بذری قرار دارد، روی آن بین ۵ تا ۲۰ میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده است که حاصل آن رشد و توسعه ۳ برابری اعضای لیان باتری است.

این مجموعه موفق به طراحی و ساخت نمونه باتری لیتیوم یون برای لیفتراک و انعقاد تفاهم‌نامه برای فروش آن به شرکت‌های معتبر لبنی شده است. همچنین معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از این طرح تولید حمایت کرده است.

تیمی قدرمند با برند «آگر» که در زمینه تولید درایورهای فرکانس متغیر فعالیت می‌کند در مرحله ورود اولیه به بازار هدف قرار دارد. فروش این مجموعه در کمتر از یک سال، ۵ برابر افزایش یافته و در همین بازه زمانی شاهد رشد و توسعه ۴ برابری تیم آگر هستیم.

این استارتاپ جهت همکاری مشترک با آزمایشگاه الکترونیک قدرت و سیستم‌های انرژی دانشگاه تهران، تفاهم‌نامه منعقد کرده است.

صنعتگران

تلاش های بسیاری توسط صنعتگران کشور برای مکانیزاسیون فرآوری گل زعفران شده است که هیچ‌کدام در این زمینه موفقیت خاصی را تجربه نکرده‌اند. اما برند «والی» بعد از حدود سه سال طراحی و بهینه‌سازی دستگاه‌ها محصولی را آماده کرده است که در آخرین مراحل تست و بهینه‌سازی قرار دارد.

میزان سرمایه‌گذاری روی این تیم کمتر از ۵ میلیارد ریال بوده است که همین مقدار جذب سرمایه باعث افزایش ۳ برابری ظرفیت دستگاه‌ها و رشد ۳ برابری اعضای والی شده است.

طبق گزارش برند بهمن، فروش این مجموعه نسبت به سال گذشته، ۵ برابر افزایش یافته است.

کویمد یکی از برندهایی است که با شیوع ویروس کرونا فعالیت خود را آغاز کرد و هدف آن طراحی و تولید کیت تشخیص مولکولی کووید ۱۹ بوده است. این مجموعه در مرحله «پیش‌بذری» موفق به جذب سرمایه بیش از ۲۰ میلیارد ریال شده است.

از جمله دستاوردهای برند «کویمد» می‌توان به طراحی و تولید کیت‌های تشخیصی با قیمت تمام شده یک چهارم نمونه مشابه خارجی و دستیابی به درآمد ۱۴۰ میلیارد تومانی در کمتر از یک سال اشاره کرد.

شرکت سرمایه گذاری بهمن

شرکت سرمایه گذاری بهمن

برند آویتا

برند آویتا یکی از شرکت‌های فعال در حوزه تولید تجهیزات پیشرفته توانبخشی است که ویلچرهایی سبک وزن با نام کربوران تولید می‌کند.

این تیم که در مرحله پیش‌بذری، بین ۵ تا ۲۰ میلیارد ریال جذب سرمایه داشته است و موفق به افتتاح نمایندگی فروش در انگلستان و صادرات محصول به کشورهای اروپایی، آفریقایی و آسیایی شده است.

همچنین فروش و اعضای این تیم نسبت به قبل از سرمایه‌گذاری بهمن به ترتیب ۲۰ و ۳ برابر رشد داشته است.

برند دیداب از دیگر تیم‌های سرمایه‌پذیر شرکت بهمن بوده که در مرحله اعتبارسنجی ایده‌ها کمتر از ۵ میلیارد ریال جذب سرمایه داشته است.

دیداب نمونه صنعتی اسپیکر جهت دار و هولوفن را در فاز اول تولید کرده و به بازار تبلیغات ورود داشته است. پس از جذب سرمایه مجدد، ارزش این شرکت در کمتر از یک سال، ۴.۵ برابر رشد داشته و به دنبال توسعه محصول جدید در حوزه دندان‌پزشکی و جذب سرمایه تخصصی در این بخش است.

برند ویانا کیان

برند «ویانا کیان» که در زمینه تولید مبدل‌های DC-DC فعالیت می‌کند، کمتر از ۵ میلیارد ریال روی آن سرمایه‌گذاری شده است.

از جمله اقدامات این مجموعه می‌توان به طراحی و ساخت کوچک‌ترین مبدل تجاری ۵ وات در دنیا، آغاز تولید محصولات کلاس TINY و ورود به بازار لوازم خانگی و انعقاد همکاری با شرکت ناسیونال اشاره کرد.

برند جوانه یاقوت از جمله استارتاپ‌های حوزه صنعتی پورتفوی سرمایه‌گذاری شرکت بهمن است که سن آن به ۲ سال می‌رسد و در مرحله پیش‌بذری اقدام به جذب سرمایه کرده است.

این شرکت در زمینه ساخت دستگاه رشد بلور سیلیکونی فعالیت کرده و سرمایه‌گذاری روی آن کمتر از ۵ میلیارد ریال است. محصولات خروجی جوانه یاقوت شامل پنجره‌ها و سل‌های IR، لنزهای لیزر و IR، آشکارساز X-Ray، سلول خورشیدی و ویفر سیلیکونی است.

رویدادهای مهم یک سال گذشته

شرکت سرمایه‌گذاری بهمن از فروردین تا اسفند ۹۹ روی ۱۳ استارتاپ مختلف در حوزه نرم‌افزار و صنعتی سرمایه‌گذاری کرده است که از جمله آن‌ها می‌توان به کاربوم، یوتوپین، آواموتور، تولید مقاطع فولادی و … اشاره کرد.

مشارکت شرکت توسعه کارآفرینی بهمن در تاسیس صندوق‌های جسورانه پیشگام و پویا با سرمایه ۲۴۰ و ۵۰ میلیارد تومانی، صندوق پژوهش و فناوری نوآفرین با سرمایه ۱۰۰ میلیارد تومانی و شرکت هدهد با سرمایه ۷ میلیارد تومانی از دیگر فعالیت‌های این شرکت در سالی که گذشت است.

خدمات غیرمالی به تیم‌های سرمایه‌پذیر

برند بهمن علاوه بر سرمایه‌گذاری روی تیم‌های سرمایه‌پذیر، خدمات متنوعی را به آن‌ها ارائه می‌کند. بیش‌تر این خدمات در زمینه مشاوره بوده تا استارتاپ‌ها در طی مسیر رشد خود بتوانند چالش‌هایی را که با آن‌ها رو به رو می‌شوند حل کنند که از جمله آن‌ها می‌توان به مشاوره در حوزه‌های بازاریابی و کمک به افزایش اثربخشی آن، مشاوره فنی و کمک به اجرا و راه‌اندازی فاز پایلوت، مشاوره مالی و کمک به پیاده‌سازی زیرساخت‌های مالی اشاره کرد.

همچنین به تیم‌های فعال در بخش صنعتی مشاوره‌هایی در حوزه بازرگانی و تامین، تولید و رفع ایرادات خطوط تولید، برنامه‌ریزی و اصلاح نقشه‌های مهندسی و کمک در زمینه انتخاب محل مناسب جهت احداث سایت داده می‌شود.

ارائه خدمات منابع انسانی و کمک به جذب نیروهای کلیدی، هماهنگی و شبکه‌سازی با خریداران بالقوه محصولات تیم‌های سرمایه‌پذیر از جمله دیگر خدماتی است که شرکت توسعه کارآفرینی بهمن ارائه می‌کند.

Worlds of Word

دیدگاه ها بسته شده اند.