ولوو، دایملر و فولکس واگن-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر

سرمایه گذاری مشترک برندهای ولوو، دایملر و فولکس واگن برای ساخت شبکه شارژ کامیون‌های برقی

سرمایه گذاری مشترک برندهای ولوو، دایملر و فولکس واگن برای ساخت شبکه شارژ کامیون‌های برقی

سه سازنده بزرگ کامیون و کشنده یعنی ولوو، دایملر و تراتون که بخش تولید کننده کامیون و کشنده‌های گروه فولکس واگن است٬ خبر از یک جوینت ونچر جدید داده‌اند. این سه سازنده قصد دارند تا شبکه شارژ بزرگی در سرتاسر اروپا برای کامیون و کشنده‌های برقی خود ایجاد کنند.
قرار است برای توسعه این شبکه عظیم٬ مبلغ 600 میلیون دلار سرمایه گذاری شود و بیش از 1700 جایگاه شارژ در سرتاسر اروپا نصب خواهد شد.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|مدت زمان در نظر گرفته شده برای اجرای این پروژه 5 سال است. این همکاری در راستای قوانین جدید اتحادیه اروپا است که حمل و نقل باید تا سال 2050 به طور کامل عاری از کربن شود.
در حال حاضر انتظار می‌رود که بیش از 10 میلیارد دلار سرمایه برای ایجاد زیر ساخت مورد نیاز تا سال 2050 باید صرف شود.
شرکت ولوو هدف گذاری خود را سال 2040 اعلام کرده است.

همکاری مشترک

با ایجاد این همکاری مشترک توسط غول‌های صنعت، کار با سرعت بیشتری پیش می‌رود و حمل و نقل سنگین نیز طعم برقی سازی را خواهد چشید.
این همکاری مشترک در ادامه راه با اضافه شدن اعضای جدید بزرگ‌تر نیز خواهد شد و قرار است مدیریت این همکاری جدید در آمستردام ایجاد شود.
این اولین بار نیست که هر 3 شرکت یک همکاری جدید را آغاز کرده‌اند و پیش از این نیز برنامه تولید کامیون‌های هیدروژنی و زیر ساخت‌های مورد نیاز آن را در دستور کار خود قرار داده‌اند.
انتظار می‌رود که سلول‌های سوختی و هیدروژنی نقش کلیدی و اساسی را در آینده حمل و نقل سنگین بازی کند و انتظار می‌رود که در مدت طولانی‌تر حتی بتواند کشنده‌های برقی که تنها با شارژ باتری کار می‌کند را کنار بزند.

کامیون برقی-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر

خطرات احتمالی

گرچه در این میان شبکه شارژ هیدروژن، خطرات احتمالی و…چالش‌های کلیدی آن است که نیاز به سرمایه گذاری‌های سنگین دارد. این پروژه مشترک با نام «سلسنتریک» شناخته می‌شود.
همچنین برای بسیاری از رانندگان ماشین سنگین، کابین کامیون هم حکم دفتر کار را دارد و هم خانه. این دو کاربری معمولاً به شکل همزمان مورد استفاده قرار نمی‌گیرند؛ اما مرسدس بنز می‌خواهد که این امکان را با آکتروس ویرایش 2 فراهم کند. مرسدس نسل جدید آکتروس را سپتامبر سال گذشته معرفی کرد. در میان مدل‌های مختلف آن، ویرایش 2 هم دیده می‌شد که اکنون آماده عرضه به بازار شده است.

آپشن اضافی

اما این کمپانی آلمانی در نظر دارد که فقط 400 دستگاه از آکتروس ویرایش 2 را به تولید برساند. همچنین 40 آپشن اضافی به مالکان این کامیون‌ها ارائه می‌شوند که قابلیت‌های شخصی سازی مختلف را شامل می‌گردند. اگرچه هنوز فهرست کامل این آپشن‌ها منتشر نشده، اما جزئیات مربوط به نسخه ویرایش 2 را در دست داریم. این کامیون با روکش‌های چرمی بر روی کنسول مرکزی و رودری‌ها، تریم قطعات فیبر کربن، دریچه سقفی و نور پردازی محیطی عرضه خواهد شد.
در نمای بیرونی هم جزئیات زیادی به چشم می‌خورند. نوشته Edition 2 افزون بر آفتاب گیرها، بر روی سایر قسمت‌ها هم دیده می‌شود. چهار لامپ LED در قسمت بالایی شیشه جلو نصب شده‌اند. پله‌های کابین از جنس فولاد ضد زنگ هستند. لوگوی ستاره مرسدس بنز به رنگ مشکی در آمده، اما همچنان از جنس آلومینیوم است. البته قطعات دکوراتیو کروم مشکی را در میان اجزای جلو پنجره هم می‌توان مشاهده کرد. حاشیه چراغ‌های جلو هم با یکتم مشکی همراه شده تا چهره جذاب‌تری پیدا کنند.

World of Words

منبع: electrek


دیدگاه ها بسته شده اند.