اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر-worldcoin

دریافت رمزارز رایگان در ازای اسکن چشم: ۱۳۰ هراز نفر در پروژه Worldcoin شرکت کرده‌اند

پروژه‌ای به نام Worldcoin که با هدف اهدای رمزارز به کاربران طراحی شده، در ازای اهدای رمزارز، مردمک چشم افراد را اسکن می‌کند. تاکنون بیش از ۱۳۰ هزار کاربر برای این پروژه ثبت نام کرده‌اند.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|پروژه Worldcoin که تحت حمایت افرادی مثل «اندرسن هوروویتز» قرار دارد و به‌صورت مشترک با «سم آلتمن»، هم‌بنیان‌گذار Y Combinator ساخته شده، در پستی در وب‌سایت خود اعلام کرد که در چهار هفته گذشته حدود ۶۰ هزار ثبت نام داشته است. دلیل اسکن چشم این است که Worldcoin می‌خواهد مطمئن شود یک کاربر به‌صورت تکراری چند بار رمزارز دریافت نمی‌کند.

تسلا در بازه زمانی ماه ژانویه تا مارس امسال از بیت کوین به عنوان یکی از روش‌های خرید خودروهای برقی خود پشتیبانی می‌کرد. این شرکت همچنین در سه‌ماهه نخست سال جاری میلادی ۱.۵ میلیارد دلار از سرمایه‌های خود را به منظور سرمایه‌گذاری به بیت کوین تبدیل کرد.

با این حال، به دنبال انتقاداتی که پیرامون اثر منفی استخراج بیت کوین بر محیط زیست به وجود آمد، تسلا خیلی زود پشتیبانی از بیت کوین را متوقف کرد. ایلان ماسک در ماه ژوئن یادآور شد که اگر حداقل نیمی از نرخ هش شبکه بیت کوین به انرژی‌های تجدیدپذیر وصل شود، این شرکت دوباره پشتیبانی از پرداخت‌های بیت کوینی را در نظر می‌گیرد.

وب‌سایت این پروژه می‌گوید: «هنوز زود است اما نتایج این آزمایش‌های میدانی باعث می‌شود خوشبین باشیم که Worldcoin به‌زودی یک میلیارد کاربر نخست خود را در یک شبکه رمزارزی به هم وصل می‌کند.» پروژه Worldcoin حداکثر ۱۰ میلیارد توکن دارد و ۲۰ درصد آن برای اسکنرهای چشم Orb و توسعه اولیه پروتکل کنار گذاشته شده است. مابقی به کاربران و اپراتورهایی اختصاص یافته که به پیشبرد این پروژه کمک می‌کنند. با افزایش شمار ثبت‌نام‌ها، تعداد توکن‌ها در طول زمان کاهش پیدا می‌کند.

اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر-worldcoin

رمزارز WorldCoin، یک ارز دیجیتال غیر متمرکز است که در سال 2013 به بازار جهانی وارد شد و با استفاده از سخت افزارهایی که الگوریتم رمزنگاری Scrypt را پشتیبانی می‌کنند، می‌توان این ارز را استخراج کرد که از 265,000,000 سکه موجود، 140,480,248 واحد آن استخراج شده است.

اسکن عنبیه از آن جهت مفید است که برای ایجاد تمایز دقیق میان کاربران اطلاعات کافی فراهم می‌کند. با این حال، گفته شده که اطلاعات اکانت‌ها به‌صورت مستقیم به داده‌های بیومتری مرتبط نمی‌شود. همچنین به نظر می‌رسد که دستگاه‌های Orb می‌توانند جلوی کلاهبرداری‌ها از جمله جعل و دستکاری اطلاعات را بگیرند.

با وجود اینکه کاهش موجودی توکن‌ها در گذر زمان انگیزه‌ای برای کاربران جدید خواهد بود، اما سنجش ارزش توکن‌های اهدایی را دشوار می‌کند. ارزش Worldcoin حدود ۱ میلیارد دلار برآورد شده در حالی که بازار بیت کوین حدود ۱.۲ تریلیون دلار می‌ارزد. این پروژه می‌گوید فناوری رمزارزها تاکنون فقط به دست ۳ درصد از مردم جهان رسیده و باید تلاش‌های بیشتری صورت بگیرد تا افراد بیشتری به این فناوری دسترسی داشته باشند.

World of Words

منبع: worldcoin


برچسب‌ها:‌ بدون برچسب

دیدگاه ها بسته شده اند.