Twitter-Company-910x600

درخواست سناتورهای آمریکا از FTC: مدیریت ایلان ماسک بر توییتر را بررسی کنید

درخواست سناتورهای آمریکا از FTC: مدیریت ایلان ماسک بر توییتر را بررسی کنید

دموکرات‌های مجلس سنا در نامه‌ای از کمیسیون تجارت فدرال آمریکا خواسته‌اند تا شیوه مدیریت ایلان ماسک بر توییتر را تحت نظر قرار دهند.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|گروهی از سناتورهای دموکرات از کمیسیون تجارت فدرال آمریکا (FTC) خواسته‌اند تا شیوه مدیریت حریم خصوصی و امنیت کاربران توییتر توسط ایلان ماسک را بررسی کند. آن‌ها در نامه‌ای به رئیس این کمیسیون، عرضه نامناسب سرویس جدید بلو و خروج مدیران ارشد شرکت را نگران‌کننده خوانده‌اند.
نامه‌ای که توسط هفت سناتور آمریکایی از جمله «الیزابت وارن»، «دیان فاینشتاین» و «ریچارد بلومنتال» امضا شده، دنباله‌روی هشداری است که یک وکیل به توییتر داده و گفته بود که ایلان ماسک می‌تواند این شرکت را در معرض خطر میلیاردها دلار جریمه از سوی FTC قرار دهد.
توییتر با FTC آمریکا توافق مهمی داشته است
در این نامه آمده است: «ایلان ماسک، مدیرعامل جدید توییتر در هفته‌های اخیر گام‌های نگران‌کننده‌ای برداشته که ایمنی و یکپارچگی این پلتفرم را تهدید کرده است.» سناتورها می‌گویند اقدامات او ممکن است تا همین حالا موجب نقض توافق سال 2011 این شرکت با FTC شده باشد. طبق این توافق، توییتر موظف است قابلیت‌های جدید پلتفرم خود را از منظر مشکلات حریم خصوصی بررسی کرده و به‌طور مرتب گزارش‌هایی را به FTC بفرستد.
سناتورهای آمریکا در این نامه از کمیسیون تجارت فدرال خواسته‌اند تا اقدامات ماسک و سایر مدیران این شرکت را بررسی کند: «از کمیسیون می‌خواهیم که موشکافانه توافق خود با توییتر را بررسی کند و در صورت نقض توافق یا انجام اعمال غیرمنصفانه یا فریبنده، اقدامات اجرایی مناسب مثل جریمه‌های مدنی و مسئولیت‌های قانونی را در جایگاه صحیح خود متوجه مدیران توییتر سازد.»
هنوز مشخص نیست که کمیسیون تجارت فدرال قصد دارد تحقیقاتی را در مورد توییتر شروع کند یا خیر، اما سخنگوی FTC هفته گذشته ضمن ابراز نگرانی درباره اتفاقات توییتر گفته بود که رخدادهای این شرکت تحت‌نظر گرفته شده است.
در چند روز اخیر صدها کارمند توییتر ضمن اعلام مخالفت با سیاست‌های جدید ایلان ماسک مدعی شده‌اند که نمی‌خواهند همراه او وارد نسل جدید این شبکه اجتماعی موسوم به توییتر 2.0 شوند و به همین منظور استعفای خود را تقدیم مدیران کرده‌اند.
همچنین ایلان ماسک با تصاحب توییتر، بسیاری از کارمندان را اخراج کرد و حالا برای کارمندان باقی‌مانده هم شرایط سختی را در نظر گرفته است. در حقیقت مدیرعامل جدید توییتر با یک اولتیماتوم از کارکنان خواست با شرایط سخت کاری جدید یا فرهنگ سخت‌کوشی این شرکت موافقت کنند یا اخراج می‌شوند، اما حالا مشخص شده که صدها نفر پیش از اینکه فرهنگ کاری این شبکه اجتماعی تغییر کند، استعفا کرده‌اند. همچنین توییتر دفاتر را تا روز دوشنبه تعطیل کرده است.
طبق پیام‌های داخلی اسلک که توسط ورج مشاهده شده است، بسیاری از کارمندان گفته‌اند با شرایط کاری جدید موافق نیستند. ایلان ماسک برای کارکنان یک اولتیماتوم در نظر گرفته بود تا در یک فرم گوگل، شرایط کاری جدید را قبول کنند و وارد «توییتر 2.0» شوند یا اینکه این شرکت را ترک کنند.
مخالفت صدها کارمند توییتر با شرایط کاری جدید
پس از پایان اولتیماتوم، صدها کارمند با ارسال پیام در اسلک توییتر، از عدم موافقت خود با خواسته ایلان ماسک خبر دادند. یکی از کارمندان که استعفا‌ کرده است، در پیامی در اسلک گفته:
«من دکمه را فشار ندادم. کار من با توییتر 1.0 تمام می‌شود. من نمی‌خواهم عضوی از توییتر 2.0 باشم.»
توییتر در زمان تصاحب توسط ماسک نزدیک به 7500 کارمند داشت، اما نیمی از آن‌ها اخراج شدند. با گذر زمان، تعداد کارکنان این شبکه اجتماعی به 2900 نفر رسید و حالا هم صدها کارمند استعفا کرده‌اند. به گفته برخی از کارکنان باقی‌مانده و جداشده، توییتر با وضعیت کنونی‌اش دوام نمی‌آورد. یکی از کارمندان توییتر گفته که بسیاری از مهندسان برجسته از این شرکت جدا شده‌اند.
به باور برخی کارکنان، افرادی از توییتر جدا شده‌اند که آن را به شبکه اجتماعی محبوب امروز تبدیل کرده‌اند و هرچقدر هم ایلان ماسک شرایط کاری را تغییر دهد، باز هم نمی‌تواند به حالت اولیه‌اش بازگردد.
تا به امروز چندین تیم حیاتی توییتر به‌طور کامل یا تقریباً کامل استعفا کرده‌اند که شامل تیم‌های مهندسی ترافیک و فرانت‌اند برای ارسال درخواست‌ها به سرویس‌های بک‌اند می‌شود. البته ماسک در توییتی گفته است: «بهترین افراد می‌مانند، بنابراین خیلی نگران نیستم.»
پس از اولتیماتومی که به کارکنان داده شد، ایلان ماسک تصمیم گرفت انعطاف‌پذیری بیشتری برای دورکاری داشته باشد که شاید دلیل آن، نتیجه مخالفت کارکنان باشد. البته مدیرعامل توییتر برای امکان دورکاری، یک شرط بزرگ در نظر گرفته است: مدیران بخش‌ها باید عملکرد عالی کارکنان در شرایط دورکاری را تضمین کنند و اگر در این مورد دروغ بگویند، خودشان اخراج می‌شوند. بنابراین مشخص نیست چه تعداد از کارکنان دوباره دورکار می‌شوند.
علاوه بر این، توییتر با ارسال پیامی به کارکنان بدون اشاره به دلیل خاصی، گفته دفاتر تا روز دوشنبه تعطیل خواهند بود.

World of Words

منبع: elon musk twitter

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *