اخببر برندها-اقیانوس آبی خبر- برند گازپروم

برند گازپروم اعلام کرد روسیه تا یک قرن دیگر ذخایر گازی دارد

شرکت گاز پروم روسیه اعلام کرد ذخایر گازی این کشور بزرگ‌ترین ذخایر دنیا هست و تا یک قرن دیگر دوام می‌آورد.

اقیانوس آبی خبر اخبار برندها| به نقل از اویل پرایس، الکسی میلر، مدیر عامل برند پروم روسیه اعلام کرد این کشور تا یک قرن دیگر ذخایر گاز طبیعی دارد.

میلر در یک کنفرانس تجاری در مسکو گفت: «ذخایر گازی در روسیه یعنی ذخایر گازی گازپروم بزرگ‌ترین ذخایر دنیا هستند و ما تا صد سال دیگر هیچ مشکلی با این ذخایر نداریم».

میلر با اشاره به اینکه برخی از میادین گازی که شرکت گازپروم در حال توسعه آن‌ها در منطقه یامال است، می‌توانند تا 2132 تولید داشته باشند، گفت: «دورنمای عرضه گاز روسیه از طریق خط لوله بسیار خوش‌بینانه است».

اخببر برندها-اقیانوس آبی خبر- برند گازپروم

 

برند پروم هفته گذشته ساخت خط لوله نورد استریم 2 را تکمیل کرد، گرچه انتقال گاز از این خط لوله تا زمان اعطای مجوز از طرف آلمان آغاز نخواهد شد.

الکساندر نواک، معاون نخست‌وزیر روسیه در اوایل همین ماه گفت منابع قطب شمال روسیه به تنهایی دهه‌ها و حتی قرن‌ها دوام می‌آورند. ذخایر دریایی قطب شمال روسیه 15 میلیارد تن نفت و حدود 100 تریلیون مترمکعب گاز در خود جای داده‌اند.

 البته نواک تاکید کرد توسعه این ذخایر در حال حاضر بسیار گران‌قیمت است ولی در برنامه دولت قرار دارد و تنها زمانی از آن‌ها استفاده می‌شود که سایر مناطق روسیه خالی از ذخایر نفت و گاز شوند.

الکساندر کوزلوف، وزیر منابع طبیعی روسیه قبلاً گفته بود ذخایر نفتی این کشور با سرعت فعلی تولید، تا 2080 دوام می‌آورند. وی همچنین اعلام کرده بود روسیه با سرعت فعلی تولید گاز، تا 103 سال دیگر ذخایر گاز طبیعی خواهد داشت.

World of Words

منبع: خبرگزاری تسنیم


دیدگاه ها بسته شده اند.