کره جنوبی و ارز دیجیتال

برای اولین بار یک بانک در کره جنوبی صندوق سرمایه‌گذاری رمزارز راه‌اندازی می‌کند

برای اولین بار یک بانک در کره جنوبی صندوق سرمایه‌گذاری رمزارز راه‌اندازی می‌کند

بانک کوکمین (Kookmin) کره جنوبی،‌ اولین صندوق سرمایه‌گذاری کریپتو را در این کشور تا پایان سال 2022 در حوزه ارزهای دیجیتال و ETFهای بیت کوین راه‌اندازی می‌کند.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|با این حساب، کوکمین موسوم به KB آماده می‌شود تا به اولین بانک در کره جنوبی تبدیل شود که محصولاتی در حوزه سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال به سرمایه‌گذاران خرد عرضه کند. این بانک اعلام کرده که کمیته آماده‌سازی مدیریت دارایی‌های دیجیتال را برای تعیین استراتژی‌ها و محصولات مختلف در این حوزه و راه‌اندازی صندوق سرمایه‌گذاری هوش مصنوعی تشکیل داده است.
این بانک انتظار دارد صندوق‌ سرمایه‌گذاری قابل معامله در مبادلات رمزارز (ETF) و محصولات آتی را به‌زودی تا قبل از پایان سال جاری میلادی راه‌اندازی کند. کمیته تخصصی که در این بانک این موضوع را دنبال می‌کند، همچنین مسائل مربوط به ریسک و انطباق صندوق‌های سرمایه‌گذاری را ارزیابی خواهد کرد.

ورود اولین بانک کره جنوبی به حوزه رمزارزها

«هونگ گان کیم»، مدیر بخش مدیریت کوانت KB این خبر را به صورت رسمی تایید کرد. وی می‌گوید این بانک صندوق سرمایه‌گذاری مجازی با دارایی دیجیتالی راه‌اندازی خواهد کرد.
داده‌های پلتفرم تحقیقاتی MacroTrends حاکی از آن است که گروه مالی KB، بزرگ‌ترین گروه مالی این کشور است که از نظر سود خالص تا سپتامبر 2021 حدود 520 میلیارد دلار دارایی داشته است.
در راه‌اندازی صندوق سرمایه‌گذاری جدید برای مشتریان خود، بانک کره‌ای در واقع پاسخگوی نیاز بازاری است که به صورت فزاینده‌ای پذیرای سرمایه‌گذاری‌‌های توکن‌های غیرقابل معاوضه (NFT) هستند. رقیب نزدیک کوکمین،‌ بانک شینهان است که بخش کاملی از برنامه بانکداری با گوشی‌های همراه خود را برای کمک به مشتریان در مدیریت مجموعه NFT در Klaytn، بلاکچین پیشرو کشور، اختصاص داده است.

بانک kb
حال باید دید بانک کره‌ای در مسیری که پیش رو گرفته چه عملکردی از خود نشان می‌دهد.
همچنین داده‌های آماری وب‌سایت «ChainAnalysis» نشان می‌دهد بیش از 4000 آدرس مرتبط با فعالیت‌های مجرمانه در صنعت کریپتو، دارایی بیش از 25 میلیارد دلار ارز دیجیتال هولد کرده‌اند. درواقع نهنگ‌های مجرم 3.7 درصد از کل نهنگ‌های رمزارز را تشکیل می‌دهند.

جلوگیری از جرم

این فعالیت‌های مجرمانه شامل پولشویی،‌ خرید و فروش مواد مخدر و حتی تروریسم می‌شود. داده‌های آماری نشان می‌دهد بیشتر کیف پول‌های مربوطه با دارایی‌های به سرقت رفته پر شده‌اند. در سال 2021 هکرها رقمی در حدود 8 میلیارد دلار از کاربران بی‌تجربه سرقت کرده‌اند. همین مسائل باعث شده تا دولت‌ها به این فعالیت‌های مجرمانه واکنش نشان دهند و موضوع تدوین قوانین در این حوزه را به صورت جدی‌تر دنبال کنند.
داده‌های وب‌سایت ChainAnalysis حاکی از آن است که خدمات درآمد داخلی آمریکا موسوم به IRS در سال 2021 میلادی توانسته رقمی معادل 3.5 میلیارد دلار ارز دیجیتال به سرقت رفته را بازیابی کند.
گفتنی است داده‌های همین وب‌سایت تایید می‌کند که تا پایان 2021، نهنگ‌های مجرم در حدود 11 میلیارد دلار ارز دیجیتال هولد کرده‌اند که تقریبا چهار برابر افزایش نسبت به سال قبل‌تر را نشان‌ می‌دهد. نهنگ‌های کریپتو معمولا بیش از یک میلیون دلار رمزارز در کیف پول‌های خود ذخیره می‌کنند. با این وجود، بر اساس گزارش Chainalysis، به نظر می‌رسد درصد قابل توجهی از این نهنگ‌ها ارزهای دیجیتالی خود را از منابع غیرقانونی به دست آورده‌اند.

World of Words

منبع: cointelegraph


 

دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *