کانتیننتال - زیمنس - اقیانوس آبی خبر - اخبار برندها

همکاری برند کانتیننتال و برند زیمنس برای پیاده‌سازی ایده بزرگراه‌های برقی

شرکت‌های برند کانتیننتال و برند زیمنس برای طراحی و پیاده‌سازی پانتوگراف در خودروهای برقی سنگین و نیمه‌سنگین همکاری می‌کنند تا بتوانند ایده بزرگراه‌های الکتریکی (eHighway) را به واقعیت تبدیل کنند.

اقیانوس آبی خبر اخبار برندها|درحالی‌که برخی از شرکت‌ها همچون برند تسلا مشغول کار روی خودروهای سنگین الکتریکی یا هیبرید هستند، مشکل تأمین انرژی این خودروها همچنان پابرجاست. درواقع، رانندگان می‌توانند با این خودروها مسافت اندکی بپیمایند و باید برای شارژکردن مجدد مدتی طولانی منتظر بمانند.

 چنین مسئله‌ای برای خودروهای شخصی هم خود را نشان می‌دهد؛ اما زمانی که صحبت از حمل‌و‌نقل بار باشد، اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. به‌همین‌دلیل، شرکت‌های برند کانتیننتال و برند زیمنس با همکاری هم به فکر طراحی پانتوگراف‌هایی هستند تا خودروهای الکتریکی و هیبرید سنگین مثل کامیون‌ها و کامیونت‌ها بتوانند حین حرکت در بزرگراه‌ها، الکتریسیته موردنیاز برای حرکت خود را فراهم کنند.

 درواقع، پانتوگراف روی سقف خودروها نصب می‌شود و از کابل‌های هوایی الکتریسیته دریافت می‌کند؛ دقیقت مشابه اتفاقی که در ترامواها و برخی قطارهای برقی می‌افتد. این دو شرکت قصد دارند کابل‌های هوایی را در بزرگراه‌های پرتردد نصب کنند. خودروهای سنگین و نیمه‌سنگین به‌سادگی زیر این کابل‌ها حرکت و ازطریق این کابل‌ها، هم‌زمان انرژی موردنیاز برای موتور الکتریکی خودرو و شارژ باتری‌هایشان را فراهم می‌کنند. نکته مثبت در طرح مذکور این است که علاوه‌بر خودروهای برقی، کامیون‌های الکتریکی پیل سوختی و موتورهای هیبریدی هم از آن می‌توانند استفاده کنند.

کانتیننتال - زیمنس - اقیانوس آبی خبر - اخبار برندها-2

 در‌حال‌حاضر، تکنولوژی بزرگراه الکتریکی برند زیمنس در سه بخش کشور آلمان در حال اجرا است و وزارت حمل‌ونقل فدرال اعلام کرده است که فقط ۴ هزار کیلومتر از شبکه ۱۳ هزار کیلومتری این کشور به کابل‌های هوایی نیاز دارد؛ چراکه بیش از دوسوم مصرف سوخت کامیون‌های انتقال بار مسیرهای طولانی، در کمتر از یک‌سوم مسیرهای جاده‌ای این کشور رخ می‌دهد.

با اینکه تکنولوژی مذکور تا همین‌جا هم خود را ثابت کرده است، شرکت‌های مذکور می‌گویند هنوز راه زیادی تا تجاری‌کردن و تولید انبوه پانتوگراف‌ها باقی است تا شرکت‌های خودروسازی بیشتری بتوانند با هزینه مناسب این پانتوگراف‌ها را در خودروهای خود به‌کار ببرند. درواقع، دلیل اصلی همکاری برند کانتیننتال و برند زیمنس همین است و درصورت موفقیت، ایده بزرگراه‌های الکتریکی در مناطق بیشتری از اروپا اجرایی خواهد بود.

World of Words

دیدگاه ها بسته شده اند.