microsoft-power-apps

قابلیت جدید Power Apps مایکروسافت نقاشی‌های ساده را به اپلیکیشن تبدیل می‌کند

قابلیت جدید Power Apps مایکروسافت نقاشی‌های ساده را به اپلیکیشن تبدیل می‌کند

مایکروسافت در رویداد بیلد ۲۰۲۲ ویژگی جدیدی در Power Apps ارائه داده است که طرح‌های ساده و نقاشی را به اپلیکیشن تبدیل می‌کند.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|مایکروسافت به‌عنوان بخشی از سرمایه‌گذاری‌های خود در حوزه هوش مصنوعی، در رویداد بیلد امسال Power Apps Express Design را معرفی کرد؛ قابلیت جدیدی که در سرویس Power Apps ارائه شده و می‌تواند فایل‌های PDF، پاورپوینت، فایل‌های طراحی Figma، اسکرین‌شات‌ها یا طرح‌هایی را که با دست کشیده شده است به اپلیکیشن تبدیل کند. این شرکت گفت Express Design از هوش مصنوعی پیشرو برای بررسی دقیق ورودی‌ها و تولید کنترل‌های برنامه با پشتیبانی از ذخیره‌سازی داده، استفاده می‌کند.
همان‌طور که تک‌کرانچ می‌نویسد، Express Design اولین قابلیت اورجینال مبتنی‌بر هوش مصنوعی محسوب می‌شود که پس از انتشار Power FX به Power Apps اضافه شده است. این قابلیت با بهره گرفتن از GPT-3 OpenAI، دستورالعمل‌هایی را مثل «یافتن محصولاتی که با نام کودکان آغاز می‌شود» به فرمول ترجمه می‌کند و در مسیر روند روبه‌رشد بدون‌کد/کم‌کد (No Code/Less Code) قرار گرفته است. به گفته گارتنر، ۷۰ درصد از اپلیکیشن‌ها تا سال ۲۰۲۵ با استفاده از فناوری‌های بدون‌کد/کم‌کد ازجمله هوش مصنوعی توسعه داده خواهند شد.
مایکروسافت نحوه عملکرد Express Design را در قالب یک‌سری پست وبلاگی توضیح داده است. مدل‌های تشخیص اشیا، از پلتفرم خدمات شناختی آژور برای تشخیص و ایجاد تصویر و شکل‌ها و ایجاد ساختارهای موجود در یک اپلیکیشن بهره می‌برند. Express Design می‌تواند بفهمد که چه چیزی در طرح‌ها ممکن است یک دکمه، گروه‌بندی یا یک جعبه متن باشد و سپس براساس این یافته‌ها، نقشه اپلیکیشن را به‌طور خودکار ایجاد خواهد کرد.
ابزار Express Design همه کارهای سخت را برای شما انجام نخواهد داد. پس از بررسی طرح‌ها با این ابزار، اجزای اپلیکیشن مثل ورودی‌ها، برچسب‌های متنی، انتخاب‌گرهای تاریخ و دکمه‌ها باید به‌طور دستی برچسب‌گذاری شوند و در گام بعد می‌توان آن‌ها را به پایگاه داده در سرویس Datavese مایکروسافت متصل کرد. کاربران مثل می‌توانند درست مثل برنامه‌هایی که در Power Apps ایجاد می‌شوند، صفحه‌های اضافه را به اپلیکیشن خود اضافه کرده و از تصاویر دلخواه برای سفارشی‌سازی پس‌زمینه، دکمه و سایر المان‌ها استفاده کنند.
نکته جالب این است که مایکروسافت برای اولین‌بار در سال ۲۰۱۸ با ارائه Sketch2Code از هوش مصنوعی برای تبدیل نقاشی‌های دست‌نویس به کد HTML استفاده کرد. بسیاری از شرکت‌های دیگر ازجمله Airbnb و Alibaba نیز از سیستم‌های مبتنی‌بر هوش مصنوعی برای ترجمه طرح‌های رابط کاربری به مدل‌های محصول و کد استفاده کرده‌اند.
در بخش تجاری نیز استارتاپ Zecoda از هوش مصنوعی برای تبدیل خودکار فایل‌های طراحی به کد فرانت‌اند (Front-End) استفاده می‌کند، اما Express Design از مزیت مقیاس‌پذیری مایکروسافت بهره می‌برد.
چارلز لامانا، معاون شرکت مایکروسافت گفت:
یکی از چالش‌های بزرگی که از آن گذر کردیم، تغییراتی بود که با اعمال کردن آن‌ها، دامنه کاربران Express Design از صدها میلیون نفری که قادر بودند از این ابزار استفاده کنند به میلیاردها نفر گسترش یابد. اگر بخواهیم همه را به توسعه‌دهنده تبدیل کنیم، امکان برنامه‌ریزی برای آموزش به همه آن‌ها برای یادگیری نحوه کدنویسی پایتون یا جاوا اسکریپت وجود ندارد.؛ اما درصورتی‌که تجربه‌ای جذاب ایجاد کنیم تا کاربران بتوانند با بهره گرفتن از آن و فقط با چند کلیک، از مفاهیم آشنا برای ایجاد راهکارهای شگفت‌انگیز استفاده کنند، می‌توان به تبدیل شدن همه افراد به یک توسعه‌دهنده، امیدوار بود.
ابزار Express Design اکنون برای همه مشتریان Power Apps دردسترس است.

World of Words

منبع: techcrunch


دیدگاه خود را در میان بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *