تسلا و ایلان ماسک-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر

ایلان ماسک ۱ میلیارد دلار دیگر از سهامش در تسلا را فروخت

ایلان ماسک ۱ میلیارد دلار دیگر از سهامش در تسلا را فروخت

ثروتمندترین فرد جهان و مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس، ایلان ماسک ۹۳۴, ۰۹۰ سهم دیگر از سهام تسلا را به ارزش ۱.۰۲ میلیارد دلار واگذار کرد تا به هدفش مبنی بر فروش ۱۰ درصدش از سهامش در این کمپانی سازنده خودروهای الکتریکی نزدیک‌تر شود.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|کمتر از دو ماه پیش ماسک در یک نظرسنجی توییتری از دنبال‌کنندگانش خواست درباره فروش ۱۰ درصدی از سهامش در تسلا نظر دهند که اکثر کاربران با چنین کاری موافقت کردند. همین موافقت باعث شد ماسک تصمیم به فروش ۱۰ درصد سهامش بگیرد، هرچند به گفته کارشناسان اگر نظرسنجی نتیجه‌ای دیگری هم داشت، مدیرعامل تسلا برای پرداخت مالیات همچنان مجبور به فروش سهامش می‌شد.

ایلان ماسک ۱۰ درصد سهامش را واگذار می‌کند

از آن زمان تا به امروز، ماسک به صورت مرحله‌ای بخشی از سهامش را واگذار کرد تا به هدف ۱۰ درصد نزدیک شود. حالا در جدیدترین مرحله، ثروتمندترین فرد جهان ۱.۰۲ میلیارد دلار از سهامش را فروخته است.
ارزش سهام تسلا در سال ۲۰۲۱ بیش از ۵۴ درصد رشد کرد و ماسک را به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل کرد. ثروت ماسک حالا ارزشی بیش از ۲۷۵ میلیارد دلار دارد و بالاتر از افرادی مانند جف بزوس قرار گرفته است.
ثروت ماسک از سهامش در تسلا و اسپیس ایکس نشات می‌گیرد و در حال حاضر از این شرکت‌ها حقوق یا پاداش دریافت نمی‌کند. علاوه بر این، ماسک تا امسال سهم چندانی از تسلا را واگذار نکرده بود و به همین دلیل با افزایش چشمگیر ارزش سهام تسلا و تبدیل شدن به باارزش‌ترین شرکت خودروسازی، ماسک به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شد.
از آنجایی در ایالات‌متحده آمریکا افراد بر اساس درآمد یا سهامی که می‌فروشند، مالیات می‌دهند، ماسک تا به امروز مالیات چندانی نسبت به ثروتش پرداخته نکرده؛ اما حالا ماسک می‌خواهد بیش ۱۱ میلیارد دلار مالیات بدهد که به گفته خودش، بیشترین میزان مالیاتی است که یک آمریکایی در تاریخ می‌پردازد.

ایلان ماسک -اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر

ثروتمندترین فرد جهان

همچنین ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا با دارایی بیش از ۲۴۰ میلیارد دلار است. ماسک چندین هفته پیش بخشی از سهامش در تسلا را پس از برگزاری یک نظرسنجی توییتری فروخت و حالا اعلام کرده که امسال بیش از ۱۱ میلیارد دلار مالیات می‌پردازد.
هفته گذشته ایلان ماسک به عنوان شخصیت سال ۲۰۲۱ مجله تایم انتخاب شد و در ادامه مورد انتقاد قرار گرفت. «الیزابت وارن»، یکی از سناتورهای آمریکا پس از انتخاب ماسک توسط تایم، در توییتر به عدم پرداخت مالیات توسط ماسک اشاره کرد و چنین تصمیمی را به انتقاد گرفت. اکنون مدیرعامل تسلا در توییتی نوشته:
برای کسانی که کنجکاو هستند؛ امسال بیش از ۱۱ میلیارد دلار مالیات پرداخت خواهم کرد.
ماسک همچنین هفته گذشته، در پاسخ دیگری به توییت الیزابت وارن با استفاده از کلمات نامناسبی ادعا کرده بود «امسال بیش از هر آمریکایی دیگری در تاریخ، مالیات پرداخت خواهد کرد.»
برخی گزارش‌ها در گذشته با انجام محاسبات، مالیاتی که باید ماسک بپردازد را ۱۲ میلیارد دلار اعلام کرده بودند.

فروش سهام

ماسک در سال جاری تعداد زیادی از سهام خود در تسلا را به فروش گذاشت که طبق قانون باید باید مالیات مابه‌التفاوت قیمت سهم در بازه زمانی مشخص شده‌ای را پرداخت کند. مدیرعامل تسلا برای پرداخت این مالیات هنگفت نیاز به پول نقد داشت و این سرمایه را از طریق فروش سهام خود تأمین کرد.
تحقیقات ProPublica که در ماه ژوئن سال جاری منتشر شده بود نشان می‌دهد که ماسک از سال ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۸ در مجموع ۴۵۵ میلیون دلار مالیات پرداخت کرده و از طرف دیگر، ثروتش ۱۳.۹ میلیارد دلار افزایش یافته است. ماسک همچنین در سال ۲۰۱۸ هیچ مالیات بر درآمد فدرالی پرداخت نکرده است.

World of Words

منبع: twitter


 

دیدگاه ها بسته شده اند.