اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر-پی‌پال

احتمال خریداری پینترست توسط پی‌پال با قیمت نجومی ۴۵ میلیارد دلار

به‌تازگی گزارشی منتشر شده است که از احتمال خریداری شدن پینترست توسط پی‌پال با قیمت ۴۵ میلیارد دلار خبر می‌دهد.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|بر اساس جدیدترین گزارش‌های منتشرشده، پی‌پال و پینترست در آستانه آشکارسازی معامله‌ای هستند که در پی آن شرکت مالی خدماتی معروف، پلتفرم محبوب اشتراک‌گذاری تصاویر را به دست خواهد آورد. این خبر به دنبال گزارشی است که صبح امروز توسط بلومبرگ منتشر شد و مذاکره این دو شرکت را علنی کرد. ارزش معامله مذکور ۴۵ میلیارد دلار یا ۷۰ دلار به ازای هر سهم است و بیشتر با سهام پی‌پال پرداخت خواهد شد.

به گزارش گیزموچاینا، پس از گزارش صبح بلومبرگ، سهام پینترست شروع به بالا رفتن کرد، با قیمت ۶۲٫۶۸ دلار بسته شد و ۷٫۰۹ دلار (۱۲٫۷۵ درصد) افزایش یافت. طی پنج روز گذشته، سهام این شرکت بیش از ۲۲ درصد افزایش یافته است که نشان می‌دهد شایعات مربوط به این معامله ممکن است به بیرون درز کرده و در حال پخش شدن باشد.

ارزش پینترست در سال ۲۰۱۹، حدود ۱۰ میلیارد دلار بود. از آن زمان به دلیل شروع ویروس کرونا، این شرکت شاهد افزایش چشم‌گیر کاربران خود بود. البته به‌تازگی پینترست گفته است پس از کاهش فشار روزهای کرونایی و قرنطینه، رشد کاربران آن آهسته‌تر شده. به گفته یک منبع ناشناس، پی‌پال پس از اینکه پلتفرم Shopify برای ترکیب تجارت الکترونیکی و فناوری مالی هزینه کرد، برای انجام معامله با پینترست تحت فشار قرار گرفت. سال گذشته Shopify با buy now همکاری کرد تا بتوانند خدمات بهتری به کاربران خود ارائه بدهد.

اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر-پی‌پال

اگر معامله مذکور به نتیجه برسد، این بزرگ‌ترین خرید یک شرکت رسانه‌های اجتماعی خواهد بود که تاکنون انجام شده است. در حال حاضر خرید لینکدین توسط مایکروسافت به ارزش ۲۶٫۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶، بزرگ‌ترین معامله در این دسته است. اگر همه چیز برای ارائه‌دهنده پرداخت‌های آنلاین مطابق انتظار پیش برود، ممکن است این معامله در اوایل ماه آینده و زمانی که پی‌پال درآمد سه‌ماهه خود را گزارش می‌کند، اعلام شود. البته توجه داشته باشید که این قرارداد هنوز قطعی نیست و شرایط مربوط به آن ممکن است تغییر کند. با انتشار خبر مربوط به این معامله، سهام پی‌پال در حالی سقوط کرد که پینترست شاهد افزایش سهام خود بود.

با خرید پینترست، پی‌پال می‌تواند رشد تجارت الکترونیکی بیشتری به خود اختصاص بدهد؛ زیرا خریداران آنلاین از اینفلوئنسرهای فضای مجازی پیروی می‌کنند. همچنین این معامله می‌تواند به پی‌پال کمک کند درآمد خود را با تبلیغات افزایش بدهد.

قیمت پیشنهادی پی‌پال برای خرید پینترست که در سال ۲۰۱۰ تأسیس شده، ۶۲ برابر درآمد این شرکت رسانه‌های اجتماعی قبل از محاسبه سود، مالیات و استهلاک در ۱۲ ماه گذشته است. پی‌پال برای افزایش عرضه تجارت الکترونیکی خود به خرید پینترست و شرکت‌های دیگر روی آورده است. در سال ۲۰۱۹، این شرکت Honey Science را به مبلغ ۴ میلیارد دلار و اوایل امسال، شرکت Payidy مستقر در ژاپن را با قیمت ۲٫۷ میلیارد دلار خریداری کرد. پی‌پال در ماه می سال جاری، شرکت Happy Returns را نیز به دست آورد.

ایوان شارپ، بنیان‌گذار پینترست، هفته گذشته اعلام کرد که از سمت خود به‌عنوان مدیر خلاق شرکت کناره‌گیری می‌کند تا به LoveFrom، شرکتی به رهبری جانی آیو که به طراحی بسیاری از محصولات اپل معروف است، بپیوندد.

World of Words

منبع: gizmochina


دیدگاه ها بسته شده اند.