آی قصه و کاریار

آغاز همکاری برندهای کاریار و آی قصه برای استخدام کارآموزان؛ جایی برای رشد فردی

آغاز همکاری برندهای کاریار و آی قصه برای استخدام کارآموزان؛ جایی برای رشد فردی

کاریار، استارتاپ اجتماعی در حوزه آموزش کدنویسی، به علت جذب اولین کارآموز کاریار در شرکت دانش‌بنیان «آی قصه» از این شرکت تقدیر کرد. به گفته مدیرعامل کاریار گذراندن دوره کارآموزی دانشجویان توسط شرکت‌ها در ابتدا دشوار بود و به همین خاطر از آی قصه تقدیر شد چون این کار را «شدنی» کرد.


اقیانوس آبی خبر – اخبار برندها|به نقل از آی قصه؛ استارتاپ اجتماعی «کاریار» در جشن تقدیر از داوطلبان کاریار که آذرماه سال جاری برگزار شد، از آی قصه، پلتفرم قصه و قصه‌گویی، تقدیر کرد.

بنیانگذار آی قصه

«پوریا عالمی»، مدیرعامل و بنیانگذار آی قصه در مورد همکاری با کاریار اظهار داشت این مجموعه افراد مستعد از سراسر ایران را استعدادیابی و کشف می‌کند؛ آن‌ها را در حوزه‌های مختلف پرورش می‌دهد تا به نیروهای توانمند تبدیل شوند. یکی از این حوزه‌ها، برنامه‌نویسی است.
او در ادامه افزود: «برخی از دوستان ما از جمله مدیر IT آی قصه به عنوان مربی و منتور با مجموعه کاریار همکاری می‌کرد. در این همکاری یکی از افرادی که استعداد خوبی داشت را کشف کرد و او به عنوان کارآموز زیر نظر تیم فنی ما فعالیت خود را آغاز کرد».
به گفته عالمی آن فرد پس از گذراندن دوران کارآموزی، رشد پیدا کرد و به مرحله استخدام هم رسید و این اولین جذب حرفه‌ای و تبدیل شدن کارآموز به نیروی استخدامی از مجموعه کاریار شد.

آی قصه-اخبار برندها-اقیانوس آبی خبر

مدیرعامل کاریار

«زهرا عمرانی»، مدیرعامل کاریار همچنین در مورد این جذب نیرو و فعالیت کاریار گفت:
«کاریار استارتاپ اجتماعی است که همزمان با شیوع کرونا شکل گرفت. شیوع کرونا سبب شد تا فشار اقتصادی بیشتر شود و بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک از بین رفتند و افراد به خاطر تعطیلی کسب‌وکارشان بیکار شدند؛ اما در این شرایط در حوزه تکنولوژی کسب وکارها به شدت رشد کردند».
به گفته وی در این دوران، تیم مؤسس کاریار از این فرصت استفاده و افراد را در حوزه کدنویسی و مهارت برای کار در استارتاپ ها آموزش‌ها داد تا بتوانند جذب بازار کار شوند.
عمرانی با اشاره به اینکه در کاریار مؤسسات نیکوکاری به خصوص آن‌هایی که در حوزه توسعه تحصیلی فعالیت می‌کنند، دانشجویان مرتبط با برنامه‌نویسی را به کاریار معرفی می‌کنند، گفت:
«این دانشجویان پس از طی فرآیندی جذب کاریار می‌شوند. آموزش هم توسط مؤسسات معتبری که با کاریار همکاری می‌کنند، صورت می‌گیرد. افراد هر هفته در کلاس‌های حل تمرین شرکت می‌کنند و با منتورها در ارتباط هستند تا فرآیند آموزش را به خوبی طی کنند».

پایان دوره آموزشی

به گفته عمرانی بعد از پایان دوره آموزشی، دانشجویان برای گذراندن کارآموزی جذب شرکت‌ها می‌شوند و پس از پایان کارآموزی استخدام می‌شوند.
او در ادامه به اولین دوره آموزشی کاریار اشاره کرد که در آبان ماه 99 انجام شد: «جذب دانشجویان برای گذراندن دوره کارآموزی توسط شرکت‌ها به سختی انجام می‌شد؛ چون آن‌ها نتیجه کار را ندیده بودند و اعتماد زیادی نداشتند».
آن‌طور که عمرانی می‌گوید دو نفر از این افراد تا آخر پایان سال 99 تمام دوره‌های آموزشی خود را به پایان رسانده و آماده به کار بودند و کاریار رزومه آن‌ها را به چند شرکت ارسال کرده بود.
او با اشاره به اینکه آی قصه رزومه یکی از این کارجویان را دید، گفت: «آی قصه ابراز علاقه کرد تا دانشجوی ما به عنوان کارآموز در تیم فنی کار کند. سپس امسال کارآموزی تبدیل به استخدام شد و او همچنان در تیم فنی آی قصه کار می‌کند. همچنین طی ماه‌های اخیر این فرد بسیار رشد پیدا کرده است».
عمرانی در پایان افزود: همزمان فرد دیگری پروژه طراحی سایت داشت و به دو نفر از افراد کاریار این کار را سپرد. به همین خاطر در برنامه‌ای از آن‌ها تقدیر کردیم چون احساس کردیم بخش کارآموزی کاریار را «شدنی»

World of Words

منبع: کاریار


دیدگاه ها بسته شده اند.